Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plan do oceny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Siemanko, jestem tu nowy na forum Smile ale chciałbym abyście ocenili mój plan i ewentualnie coś dodali lub zmienili Wink
Aktualnie zrobię 35 pompek, 15 dipsów i 10 podciągnięć nachwytem (podchwytem więcej ).
Waga 66 kg
Wzrost 183 cm
Wiek 17

Poniedziałek
Pompki w szerokim rozstawie rąk 3x
Pompki diamentowe 3x
Pompki z nogami wyżej 3x
Dipsy 3x
Pompki w podporze tyłem 3x
Spięcia brzucha 4x
Brzuszki skośne 4x

Wtorek
Podciąganie szeroko 3x
Podciąganie podchwytem 3x
Podciąganie nachwytem wąsko 3x
Przysiady 4x
Pompki na rękach 3x
Hand Stand 4x
Unoszenie nóg w zwisie 4x
L sit 4x

Środa
Rozciąganie (20 min) + 10-15 min biegu

Czwartek
To co w poniedziałek.

Piątek
To co we wtorek.

Weekend wolne Big Grin ewentualnie trochę rozciągania i biegu Big Grin

Po ile powtórzeń radzicie robić? I czy ten plan coś da ?
I czy bym rano codziennie mógł robić po max pompek?

To chyba tyle Smile
Pozdrawiam ...
co chcesz osiągnąć ? Będę pytał o to do bólu, bez tego każdy plan jaki by nie był nic nie jest wart. Najpierw podajemy cel jaki chcemy osiągnąć, potem dobieramy metodę treningową, a potem pytam się ile powtórzeń i co jeszcze dodać by trening miał być efektywny lub co poprawić.
Ehm. najwidoczniej zapomniałem o tym napisać :/
Zależy mi na poprawie ilości wykonywanych podciągnięć i pompek. Chcę też się nauczyć trików pod street workout ale to po 2 tyg. zaczne, i oczywiście żeby być dobrze rozciągniętym Smile Będę dążył do zrobienia szpagatu Tongue
(2013-11-18, 19:42)tomanooos napisał(a): [ -> ]Chcę też się nauczyć trików pod street workout ale to po 2 tyg. zaczne, i oczywiście żeby być dobrze rozciągniętym

Triki są nic nie warte, chyba każdy na forum się ze mną zgodzi. Co do rozciągania masz na myśli rozciąganie nóg wyłącznie?

Gdzie ćwiczenia na lędźwie i przysiady?
Przysiady są we wtorek i piątek ale dodam jeszcze wspięcia i wykroki.
A rozciąganie to w sensie całe ciało.
Mógłbyś bardziej opisać to rozciąganie?
http://www.treningrozciagania.pl/ tym programem jadę, dziś był pierwszy taki trening..
(2013-11-18, 19:03)Newcio napisał(a): [ -> ]co chcesz osiągnąć ? Będę pytał o to do bólu, bez tego każdy plan jaki by nie był nic nie jest wart. Najpierw podajemy cel jaki chcemy osiągnąć, potem dobieramy metodę treningową, a potem pytam się ile powtórzeń i co jeszcze dodać by trening miał być efektywny lub co poprawić.

popieram w 100% choć mi już się coraz mniej chce powtarzać to za każdym razem.

(2013-11-18, 19:42)tomanooos napisał(a): [ -> ]Zależy mi na poprawie ilości wykonywanych podciągnięć i pompek. Chcę też się nauczyć trików pod street workout ale to po 2 tyg. zaczne, i oczywiście żeby być dobrze rozciągniętym Smile Będę dążył do zrobienia szpagatu Tongue

jeżeli chodzi o wytrzymałość w pompkach i podciągnięciach to są specjalne programy do tego typu 100pompek.pl i są podobno skuteczne. Wytłumacz mi po co ci to?
Co do szpagatu - raczej nie wróżę sukcesu przy rozciąganiu 20 min raz w tygodniu + ewentualnie "trochę rozciągania w weekend". Rozciągaj się codziennie.

(2013-11-18, 20:06)Chudini napisał(a): [ -> ]Triki są nic nie warte, chyba każdy na forum się ze mną zgodzi.
Gdzie ćwiczenia na lędźwie i przysiady?

Ja się nie zgodzę Smile chyba, że triki w SW to coś innego niż myślę a myślę o wadze przodem, wadze tyłem, wspieraniu ciągiem itp
Nie rozumiem po co w planie miałyby się znaleźć ćwiczenia na lędźwie i przysiady skoro kolega chce się podciągać sryliard razy i zrobić pierdyliard pompek.


Jeszcze ogólnie o planie:
1. wywaliłbym wszystko i zostawił same zwykłe pompki i podciągnięcia nachwytem korzystając z programu 100tegoitamtego.pl
2. rozciąganie do szpagatu codziennie w tym ze 3 razy w tygodniu PNF (choć na początek wystarczy a nawet zalecane jest samo rozciąganie pasywne statyczne bez PNF)

słaby plan? moim zdaniem idealny pod wybrane cele Wink

edit: w podanym przez Ciebie planie rozciągania nie widzę żadnych do szpagatu
czyli radzicie mi żebym codziennie się rozciągał ? hm.. no to trening troche zmienie..
codzienne rozciąganie 20-30 min.
+ będę biegał 3 razy w tyg.
+ jakieś ćwiczenia na brzuch codziennie
i te pompki, podciągnięcia, przysiady, i dipsy sobie zostawie. bo zależy mi na gimnastyce, ale też ćwiczę kickboxing.
haha rafał rozwalił system.

Rafał: triki, a progresywne ćwiczenia w moim mniemaniu oznacza coś innego, do ćwiczeń takich jak waga przodem/tyłem: dochodzi się poprzez progresję ćwiczeń i są to ćwiczenia dające wielkie korzyści, a jak ktoś ćwiczy żeby się bujać na drążku to dla mnie są to triki, a nie ćwiczenia.

Takie rozciąganie nazywasz rozciąganiem całego ciała? No to chyba mam inne ciało, na twoim miejscu bym bardziej zagłębił się w ten temat, bo takie coś jest śmieszne po prostu, choć chcesz tylko szpagat, a do szpagatu dojść można jednym ćwiczeniem dosłownie, a więc posłużę się metodą rafała: rób rozciąganie pod szpagat te 20min i kilka razy w tygodniu co najmniej.
______________________________________

(2013-11-18, 21:13)rafal napisał(a): [ -> ]Nie rozumiem po co w planie miałyby się znaleźć ćwiczenia na lędźwie i przysiady
Dla mnie równowaga mięśniowa jest ważna i prawidłowa postawa ciała.
Stron: 1 2 3