Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Pompki przy ścianie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Ojciec.

Zainteresowałem się tym tematem bardzo i potrzebuję cennych rad na temat pompek przy ścianie.
Potrzebuję prawdziwy plan na zwiększenie ilości pompek przy ścianie - a najlepiej cały Tutorial lub jakiś plan treningowy od podstaw.
Potrzebne mi to wszystko, gdyż kilku moim znajomych nie wie od czego zacząć , a ja nie bardzo wiem jakie są podstawowe ćwiczenia.
Z góry dziekuję.
Pompek przy ścianie jak w pierwszym kroku skazanego? Tongue
Czy chodzi Ci o pompki w staniu na rękach? Smile

Ojciec.

(2013-11-14, 22:26)Seth napisał(a): [ -> ]Pompek przy ścianie jak w pierwszym kroku skazanego? Tongue
Czy chodzi Ci o pompki w staniu na rękach? Smile

Chodzi mi o pompki przy ścianie w staniu na rękach .
A skazanego nigdy nie czytałem, dlatego nie wiem.
Hmm.. na samiutkim początku trzeba obeznać się z pozycją odwróconą, kluczowa sprawa, bo będzie głowa bolała, a więc:
1)stanie na głowie przy ścianie/bez ściany(w pozycji tripod, czyli 3 punkty podparcia, głowa i 2 dłonie, są trudniejsze warianty, które budują lepszy balans i bardziej pracują barki).
2)Stanie przy ścianie czasowo, aby trochę wzmocnić też barki
oczywiście pompki zwykłe, z nogami wyżej niż ręce, ale kluczowe moim zdaniem jest utrzymanie pozycji gimnastycznej przy ścianie, czyli tak jak było w konfrontacjach:Wejścia do stania na rękach przy ścianie(brzuchem do ściany) i utrzymać się prosto w tej pozycji.

Po co te wszystkie ćwiczenia? dlaczego to takie ważne, a nie budować przede wszystkim siły? dlatego, że technika jest ważniejsza, mało kto robi to poprawnie(jest to moja jedna z najsłabszych stron), jednak przygotowując się do konfrontacji w tym miesiącu, już pobiłem moje wszelkie rekordy i moje ćwiczenia dają efekty, a nie robiłem wcale pompek w staniu na rękach(ugięć ramion w staniu na rękach).

A później jak już to się opanuje trzeba zbudować sporo siły, tutaj jest wiele progresywnych ćwiczeń, polecam ugięcia ramion wszelkiego rodzaju, ja sporo siły buduje poprzez ugięciach ramion na poręczach w pozycji skulonej[?](tuck planche push ups).

Jak zwykle to co napisałem, to tylko moja droga, nie będzie najszybsza, ale nie najgorsza także, niech ktoś napisze jak to powinno wyglądać od profesjonalnej strony.
W zasadzie Chudini już to rozpisał. Jeśli ktoś jest na tyle słaby, że nie jest w stanie zrobić ani jednej pompki, niech stoi przy ścianie najpierw na głowie a następnie na rękach. Gdy siła wzrośnie robimy ugięcia. Ważne, by ręce były bardzo blisko ściany i kręgosłup nie wyginał się w odcinku lędźwiowym. W gimnastyce dąży się do pompek wolnych czyli w staniu na rękach bez ściany a następnie na kółkach, więc pompki przy ścienia to dopiero początek drogi.
proponuję małe poręczki i wstawić stopy między żerdzie z ugiętymi kolanami ok 90 stopni, wtedy odciążymy trochę ramiona i powinny pójść ugięcia łatwiej. A jeśli nie to małe poręczki przy drabince podstawić blisko skrzynie tak by nogi były położone na skrzyni kąt ok 90 stopni między tułowiem a nogami i można ugiąć nogi w stawie kolanowym i naciskać kolanami na skrzynię w momencie wyciskania tułowia.

Wizualizacja ćwiczenia przepraszam, że w paincie ale na szybko, żebyście wiedzieli o co chodzi. Ta ten słupek z czarnymi kropkami to drabinka hehe
Między staniem na rękach, a ćwiczeniem zaproponowanym przez Newcia można wrzucić jeszcze Pike-Pushups:
"obraz jest wart tysiąca słów" Big Grin
Newcio, Twój obraz jest wart przynajmniej kilka razy tyle Wink

a ode mnie filmik:
edit: wstawiłem z czasem, ale i tak leci od początku, można przewinąć do 2:18 chociaż te początkowe 2 minuty to też nie jest strata czasu Wink

Ojciec.

Wielkie dzięki za cenne podpowiedzi.

Aaaa , bbooo ja zamiast siedzieć pod sklepem na piwie , to mnie interesują treningi już nawet od podstaw hehe.

Żartuje , treningi to moje drugie życie.
co do tych pompek, jeśli nie ugnę ramion do momentu dotknięcia głową podłoża to sobie odpuścić? zdobyć większą siłę i wtedy powrócić ? czy katować do aż do momentu gdy uda się zrobić pełne ugięcie ??
Stron: 1 2