Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plan treningu do oceny/poprawki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

musiccenter

Na początku chciałbym wszystkich serdecznie powitać, jestem tutaj nowy Smile

Ćwiczę od jakiegoś miesiąca tylko hantlami, ale od jakiegoś tygodnia zainteresowałem się kalisteniką i zacząłem robić ćwiczenia które znalazłem na stronce madbarz.com . Ułożyłem sobie mniej-więcej taki plan treningowy:
PON - Shoulder Routine
WT - Back Biceps
ŚR - Triceps Limit
CZW - Chest Routine
PT - Home ABS + Leg Routine
WEEKEND - Fat Removal + Let's Go + Fresh Air Routine

Co byście zmienili, poprawili, dołożyli w tym planie? Chodzi mi o całokształt.

Ogólnie mam 175 cm wzrostu i ważę 60 kg, wcześniej nie ćwiczyłem zbytnio regularnie. Z góry dziękuję za pomoc Smile
Osobiście nie przepadam za rutynami z madbarz, co kto woli, lepiej pod siebie progresywne ćwiczenia moim zdaniem ułożyć i powoli iść do przodu.
No ale co do tego co napisałeś to:
shoulder routine: szału niema, pike push ups polecam - dobre ćwiczenie, pompki też polecam, ale z naciskiem na barki, aby robić, hindu push ups- nie polecam, bo jestem pewny, że nie będziesz poprawnie technicznie tego wykonać, to jest skomplikowane ćwiczenie, ale mało kto ma o tym pojęcie.
back bicepsConfusedzału niema, ubogo strasznie z tymi ćwiczeniami.
triceps limit: nic ciekawego tutaj niema, dipy/pompki/odwrotne dipy bym zostawił tylko.
chest routine:pompki same, dobre lecz ubogie, nie trzeba być ekspertem aby coś takiego wymyślić.
home abs: brzuszki odradzam, aby wgl robić, jedyne co ciekawe to wznosy kolan,
leg routine: ja bym dał kilka ćwiczeń na nogi 3-4 serie.

Co bym zmienił? Nie dzieliłbym ciała na partie, dołożyłbym ćwiczenie na lędźwie(mostki np.), na skosy brzucha, jakieś ćwiczenia na balans, trochę ćwiczeń rozciągających aby być bardziej mobilnym i sprawnym.
Split jest bardziej pod hipertrofię na ćwiczeniach izolowanych, robiąc dipy na triceps, na drugi dzień też będziesz robił dipy tylko, że na klatkę, gdzie regeneracja?

Nie określiłeś żadnych celów. Ogólnie co bym zmienił? wszystko.

musiccenter

(2013-11-14, 20:28)Chudini napisał(a): [ -> ]Nie określiłeś żadnych celów. Ogólnie co bym zmienił? wszystko.
Chodzi mi głównie o nabranie jakiejś siły, zrobienie dobrej budowy. Jestem dość chudy tak jak pisałem, no i co do siły to też za wiele jej nie ma. Jestem początkującym w tym temacie - nie za bardzo wiem co i jak ćwiczyć, dlatego zwracam się tutaj z pomocą. Wink

Czy ktoś mógłby mniej-więcej ogarnąć mi jakiś plan treningowy? Chcę ćwiczyć codziennie.
Polecam poczytać kilka książek i sam będziesz umiał ułożyć sobie plan. Nie wiem ile potrafisz, podejrzewam, że pompki zwykłej dobrej technicznie nie potrafisz, wiele osób nie potrafi i ruch zaczyna się poprzez ugięcia w łokciach, a powinien wychodzić poprzez ruch barków, chyba że to wiesz i ogarniasz technicznie podstawowe ćwiczenia, wtedy będzie łatwo ułożyć plan, wiele ludzi się pcha na trudne wersje ćwiczeń, a podstaw nie znają(nic do Ciebie).

"siła i masa poprzez kalistenikę" jeśli to jest twój cel, to wystarczająca będzie książka: "Skazany na trening - więzienna zaprawa" niektórzy uznają ją za biblię ćwiczeń z masą własnego ciała, jeśli ktoś zaczyna, to po przeczytaniu tej książki znajdzie odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

musiccenter

OK, dzięki za pomoc, przeczytam to i jeśli będę miał jakieś wątpliwości to będę pisał. Smile
kolejny raz napiszę:

1. Jaki jest cel, który chcesz osiągnąć ?
2. Jeśli chodzi o mnie chętnie pomogę, ale prosiłbym o polskie nazwy nic mi te angielskie nazwy nie mówią.
3. Zapraszam do lektury tematu mrówka o kształtowaniu siły by zrozumieć metody treningowe i jak się ją kształtuje
Mógłbyś podlinkować te rutyny bo nikomu się nie będzie chciało ich szukać (poza Chudinim, któremu się chciało Wink)

musiccenter

(2013-11-15, 01:05)Newcio napisał(a): [ -> ]kolejny raz napiszę:

1. Jaki jest cel, który chcesz osiągnąć ?
2. Jeśli chodzi o mnie chętnie pomogę, ale prosiłbym o polskie nazwy nic mi te angielskie nazwy nie mówią.
3. Zapraszam do lektury tematu mrówka o kształtowaniu siły by zrozumieć metody treningowe i jak się ją kształtuje
1. Mam 17 lat, ważę 60 kg, mam 175 cm wzrostu. Wcześniej nie ćwiczyłem regularnie przez dłuższy czas. Chodzi mi głównie o nabranie porządnej siły i zrobienie dobrej budowy. Jestem dość chudy tak jak pisałem, no i co do siły to też za wiele jej nie ma.
2. Ogólnie te ćwiczenia które wypisałem znajdują się na tutaj - http://madbarz.com/beginner-routines
3. Trochę czytałem, ale nie za bardzo wiem jak to dopasować do siebie no i nie wiem co ćwiczyć i jak.
Mogłem mu napisać, aby poszedł na sekcję gimnastyczną, ale nie o to chodzi, chłopak chce zbudować fundamenty, więc niech poćwiczy ze skazanym trochę, bo wątpię aby chciał iść mocno w gimnastyczną stronę od początku, gdzie jest to nie najłatwiejsza droga i wsparcia od podstaw nie dostanie.
A "Skazany" buduje mocne podstawy?
Stron: 1 2