Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Poseminaryjne cele - pytania i odpowiedzi. Mój zarys.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Obrałem sobie dwa cele:
- push - waga przodem na drążku ( chwila obecna - nogi 90 stopni ),
- press - siłowe stanie na rękach ( raz wyjdzie, raz nie. Teraz w ogóle nie ), czy V-sit? Które użyteczniejsze?

Ogólnie:
- ćwiczenia w super seriach - pomiędzy ćwiczeniami 10 sek., pomiędzy seriami 1 minuta. Np. pompki, rozpiętki - 10 sek., rozpiętki - podciąganie 1 min., obwód 3 min,
- w formie obwodu - pull, push, składanka i od nowa. Ile obwodów? 3 , 4, 5?
- można dać na koniec ćwiczenia z ekspanderem, hantlami, czy w formie rozgrzewki?
Czarek robił na końcu seminarium ćwiczenia z ekspanderem.
- dać jeszcze jakieś podstawowe ćwiczenia zamiast tych?
- ćwiczenia wprawkowe w formie rozgrzewki czy treningu?
- ile serii, ile powtórzeń? Newcio mówił, że do 20 i można przejść na trudniejszy wariant, jak to ma się z pompkami na kółkach, rozpiętkami?

Ćwiczenia do wagi przodem wprawki: z hantlami na ławeczce.
Siłowe stanie: na seminarium grupa Adama i Piotra robiła takie pajączki.( chodzenie z rękami położonymi na podłodze. )

1. Rozgrzewka: krążenia, wymachy, itp. Pompki + podciagnięcia, tylko techniczne jak na seminarium.
Teraz, czy dodać ćwiczenia, które są wyżej, teraz, czy na koniec jako trening?

Trening:
1. Pull + proste ręce (podciąganie + front lever rozkroczny, z jedną nogą, kuczny)
2. Push + proste ręce (pompki na kółkach + rozpiętki (drugi dzień opuszczanie szpiczagą ze stania na rękach))
3. Sekcja środkowa + 3 kg na nogach. (składanka)
- hollow body, plank, banan na brzuchu, boczny podpór.

Dobicie:
- z hantlami motylki na ławeczce, bądź ekspander.
Krzysiek milion pytań a odpowiedź bardzo prosta każdy z nas jest inny i innaczej reaguje na bodźce treningowe. Czy próg 20 powtórzeń to idealny moment przejścia na trudniejszy wariant ćwiczenia ? Oczywiście ,że nie.

Jeśli chodzi o cele poziomka i stanie na rękach są kluczowe.
Ilość obwodów pytanie jaki jest twój cel, jeśli chcesz zwiększyć wytrzymałość siłową obciążenie i intensywność powinna być dobrana do twoich predyspozycji. Jeśli chcesz użyć obwodu jako rozgrzewki wystarczy od jednego do dwóch przejść.

Ekspander jako rozgrzewka w celu przygotowania przyczepów, stawów i mięśni do ćwiczeń. Hantle tak samo jako wprowadzenie organizmu do pracy z większym obciążeniem machanie żelastwem nie jest twoim celem.
Ćwiczenia do wagi, zastosował bym tutaj z własnym ciałem aby lepiej rozwijać słabe ogniwa, dodatkowo pobudzać układ nerwowy do pracy w przybliżonej pozycji.

Rozgrzewka pobudzenie całego organizmu itp. http://gimnastycy.pl/forum/watek-gimnast...lce?page=5
Trening wprawki i rozwijanie siły
Dobicie ? Ćwiczenia rozluźniające przyśpieszające regeneracje, spłacające dług tlenowy itp. czyli rozciąganie bądź lekki trening. Często w tym miejscu gramy w piłkę, zawsze możesz iść pobiegać bądź na spacer Smile
Każdy z trenerów wprowadza różne zasady treningowe, często tak jak czuje bądź podpiera się różnymi badaniami naukowymi. Według mnie 20 powtórzeń jest magiczną liczbą, która jak dla mnie jeśli potrafisz wykonać ćwiczenie 20 razy to znaczy, że Twój organizm jest na tyle przygotowany do ćwiczenia, że nie sprawia mu to problemu. Jednocześnie zostawia w organizmie ślad, który ma wpływ na mięśnie, a nie jest ćwiczeniem na "definicję mięśnia". Wtedy bez większych obaw można przejść do kolejnego, efekt jest zaskakujący, ponieważ kolejne ćwiczenie nie jest aż tak trudne jak z początku się wydawało.