Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plan do oceny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

wolves2

Witam wszystkich ; )

Poczytałem troszkę tutaj i mam plan 3x w tyg + 1x basen.
Plan
Pon
-rozgrzewka
-fbw
-ćw. statyczne
-rozciąganie
Wt
smarowanie gwintów ćw. statyczne, podciąganie na drążku
Śr
-rozgrzewka
-fbw
-ćw. statyczne
-rozciąganie
Czw
smarowanie gwintów ćw. statyczne, podciąganie na drążku
Pt
-rozgrzewka
-fbw
-ćw. statyczne
-rozciąganie
Sb
smarowanie gwintów ćw. statyczne, podciąganie na drążku
Nd
-basen

Na każdym treningu zmieniać ćwiczenia w treningu fbw np. pon pompki wąskie, śr pompki tygryski ?
Ćwiczenia statyczne tutaj np. zacząć od kilka wybranych i z czasem dokładać kolejne czy męczyć jedno najpierw.

Ćw statyczne na początek jakie bym trenował to
Hollow Body Hold
Arch Body Hold
Plank
Handstand
Frog stand
W dni nietreningowe tylko Handstand i Frog stand.

Co sądzicie o tym treningu wprowadzić jakieś zmiany etc ? Wracam po dość długiej delikatnie już trenuje ok. tydzień. Mam zamiar powoli wchodzi na obroty : )

MOD EDIT: Przenoszę do działu "Nasze plany treningowe"
Zasadniczo to zero konkretów podałeś Tongue
Istotną sprawą jest jakie ćwiczenia wchodzą w Twoje fbw. Co do pozycji statycznych, to męcz kilka na raz. Ze swej strony polecam Ci dodać poziomkę i wagi.

wolves2

Fbw
-Plecy
Podciąganie na drążku szeroko - drabinka (1,2,3,4...4,3,2,1) w celu zwiększenia ilości powtórzeń
Podciąganie podchwytem wąsko - 5x5
-Pompki
Szeroko na poręczach 3x10-15
Diamenty 3x10-15
-brzuch
Wznosy nóg w leżeniu 3x15
Wznosy kolan w zwisie na drążku 3x15
-Nogi
Wskoki na ławeczke 3x20
Przysiady 3x20

barki nie daje bo w czasie pozycji statycznych je będę robił. To chyba tyle proszę o ewentualne korekty oraz czy jak zapytałem powyżej co tydzień zmieniać np. warianty w pompkach z diamentów na tygryski itp.
Nie zmieniaj programu co tydzień, dopóki działa, to leć nim. Zbyt częste zmiany powodują, że organizm ciągle musi uczyć się nowych rzeczy i nie wyrabia doskonałej koordynacji międzymięśniowej. według mnie, trochę za dużo tego podciągania (choć to kwestia gustu) i brakuje czegoś na dół pleców. To bardzo ważna grupa mięśniowa, więc dorzuć koniecznie. Raz, że mocne lędźwie będą Ci potrzebne do pozycji statycznych i bardziej zaawansowanych ćwiczeń, dwa, że trenując intensywnie brzuch a nie wzmacniając mięśni antagonistycznych, łatwo o kontuzję.
dorzucił bym tez coś na barki. To jedna z ważniejszych grup mięśniowych, poza pozycjami statycznymi jakieś pompki w staniu na rękach by się przydały.

wolves2

Okej zrobi się ; ) Dziękuję za poprawki.
Określ cel treningowy, jeśli jest to zwiększenie ilości pow. w podciąganiu polecam smarowanie gwintów i drabinkę.
Do pozycji statycznych obowiązkowo dodał bym najprostsze warianty wag i podporów.