Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Ratujmy Sławka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kilka dni temu utalentowany Polski gimnastyk Sławek Katkiewicz (17l.) uprawiający skoki na trampolinie, doznał podczas treningu bardzo poważnego wypadku. Ma praktycznie wyrwaną nogę która trzyma się jedynie na przeszczepionej tętnicy. Lekarze wciąż walczą o zdrowie Sławka. Wymaga to między innymi codziennych transfuzji krwi. Apelujemy do wszystkich zdrowych użytkowników, którzy mogą być dawcami do oddawania jej na Sławka. Listę miejsc w których można to zrobić znajdziecie tutaj: http://www.oddajkrew.pl/gdzieoddac.php

Batalia o życie i zdrowie tego utalentowanego zawodnika dopiero się rozpoczyna. Zamierzamy bardzo aktywnie się w nią zaangażować. O szczegółach poinformujemy wkrótce. Dziś wszystkich dobrych ludzi prosimy o to, by wokół tego tematu nie przechodzić obojętnie. Oddajcie krew. Prosimy z całego serca!

Więcej o tej sprawie możecie dowiedzieć się z tych materiałów:

http://teleexpress.tvp.pl/28987907/lekar...gimnastyka

http://ddtorun.pl/pl/13_sport/8812_lekar...socze.html
O matko, jak to się stało?
Jakaś masakra, aż mnie ciarki przeszły.
Niestety nie oddam teraz krwi, bo jestem chory, ale miałem w planach niedługo iść, więc to zrobię najszybciej jak to będzie możliwe.

Trzymam mocno kciuki za powrót do zdrowia i mam nadzieję, że jakimś cudem powrót do sportu będzie możliwy.
Opis wypadku jest w jednym z linków w poście powyżej. Pomóc będziesz nam mógł również w inny sposób. Szykujemy dużą akcję dla Sławka i przyda nam się ktoś "lokalny" do pomocy. Będę się do Ciebie odzywał.
Podzwoniłem trochę wczoraj i udało mi się zorganizować zbiórkę krwi dla Sławka, w (15.02.17) środę od 9:00 - 13:00 obok ZSS im. J. Kusocińskiego w Zabrzu. Podjedzie autokar z centrum krwiodawstwa i będzie możliwość oddania krwi.
Wiadomo coś nowego o zdrowiu Sławka?
Tak, w zeszłym tygodniu miałem spotkanie z jego trenerem i urzędnikami UM Toruń w sprawie gali charytatywnej. Stan zdrowia ulega poprawie, noga na razie jest oczyszczana, jest duża szansa, że wróci do pełnej sprawności, choć lekarze nie chcą zapeszać. W każdym razie stan jest stabilny Smile
Myślisz, że ma szanse jeszcze skakać? Smile
Nikt się jeszcze nie chce w tym temacie oficjalnie wypowiadać. Ale tego mu życzę. Oby tylko uraz psychiczny nie został.