Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Książka o anatomii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Planuję zakup polskiej książki o anatomii. Zależy mi, żeby była obficie ilustrowana i nie jakaś super stara. Możecie polecić jakąś dobrą książkę tego typu? Jest może jakaś uważana za najlepszą, jakaś powszechnie znana?
Jeśli chodzi o anatomie w treningu siłowym, to polecam Ci książki Frederic'a Delavier. Modelowanie sylwetki metodą Delaviera (są dwa tomy, ale jak miałbym wybrać tylko jeden to wybrałbym zdecydowanie tom 2) oraz Atlas treningu siłowego (który tak naprawdę jest okrojoną wersją dwóch tomów Modelowanie sylwetki) - naprawdę wartę inwestycji książki posiadające świetne ryciny oraz wiele ciekawej wiedzy. Nie są tanie, dla tego polecam wybrać tylko jedną - Modelowanie sylwetki metodą Delaviera tom 2.

Jeśli chodzi o bardziej naukowe książki to warto zainteresować się: "Anatomia i fizjologia człowieka" autorstwa Aleksander Michajlik, Witold Ramotowski.
Przez prowadzących na AWF została polecona B. Gołąb "Podstawy anatomii człowieka".
Delaviera szczerze odradzam ponieważ nie jest to książka do anatomii Smile

Ciekawym tytułem jest "Anatomia Gray. Podręcznik dla studentów. Tom 1 (anatomia ogólna i anatomia układu ruchu)"
Niestety książka jest dość droga i składa się z 3 tomów.
Sprobuj tej, ktora poleca Ferris w swoim "4-dniowym ciele" Jest u nas po polsku i podobno jest "de best". Jak bede mial ksiazke pod reka, bo nie jestem na chacie, to moge ci podac autora.
(2013-08-03, 07:39)Mrowek napisał(a): [ -> ]Delaviera szczerze odradzam ponieważ nie jest to książka do anatomii Smile
To chyba jej nie czytałeś... To, że książka nie jest podręcznikiem do anatomii człowieka to wcale nie znaczy, że nie ma w niej wartościowej wiedzy związanej z anatomią. Zresztą napisałem w pierwszym poście dość wyraźnie "Jeśli chodzi o anatomie w treningu siłowym, to polecam Ci książki Frederic'a Delavier."

Odradzanie jej komukolwiek jest dla mnie sporym błędem. Warto wiedzieć jak zachowuję się nasze ciało podczas ćwiczeń siłowych ponieważ wielu z nas często takie lub bardzo podobne ruchy wykonuję. Taka wiedza nigdy nie jest bezwartościowa.
BeF, ksążki Delaviera są bardzo dobre i szczerze je polecam. Ale domyślam się, że skoro Satetsu pyta o książki z anatomii, to robi to z myślą o studiach (z tego co wiem wybiera się na AWF). W związku z tym będzie potrzebował pozycji stricte o anatomiiWink
(2013-08-03, 21:43)zahir napisał(a): [ -> ]BeF, ksążki Delaviera są bardzo dobre i szczerze je polecam. Ale domyślam się, że skoro Satetsu pyta o książki z anatomii, to robi to z myślą o studiach (z tego co wiem wybiera się na AWF). W związku z tym będzie potrzebował pozycji stricte o anatomiiWink

Z myślą o studiach, ale jednocześnie z własnej ciekawości i chęci nauki. Najpierw kupię książkę typowo do anatomii, a potem może pomyślę o tej co polecił BeF. Dzięki za pomoc panowie.
Satetsu, mam oba polecane przez BeFa Delaviery i są to doskonałe pozycje. Książka jest wydane przez wydawnictwo Lekarskie, z tłumaczeniem i opracowaniem naukowym. Jest to kompendium w zakresie treningu siłowego z nowatorskimi metodami treningowymi, popartymi solidnymi badaniami naukowymi. Całość napisana bardzo przystępnie i zwięźleSmile
(2013-08-03, 17:16)Jugger napisał(a): [ -> ]Sprobuj tej, ktora poleca Ferris w swoim "4-dniowym ciele" Jest u nas po polsku i podobno jest "de best". Jak bede mial ksiazke pod reka, bo nie jestem na chacie, to moge ci podac autora.

Ok, przypomnialem sobie, to jest Atlas Anatomii Czlowieka - Frank Netter.
http://allegro.pl/listing/listing.php?st...eka+netter

Ferriss pisze, ze to najlepszy atlas jaki widzial i poleca kazdemu. Wiadomo, ze to amerykanin wiec wszystko co amerykanskie jest najlepsza dla niego ale te opinie potwierdzilo mi tez kilka innych osob, nawet z medycyny. Opis:
Cytat:Atlas Nettera - mapa podróży po zawiłych zakątkach ludzkiego ciała

Atlas anatomii człowieka z polskim mianownictwem anatomicznym jest przeznaczony zarówno dla studentów kierunków lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, fizjoterapii, ratownictwa medycznego, a także pielęgniarstwa i położnictwa, jak i dla praktykujących lekarzy. Książka została oparta na zaktualizowanym i uzupełnionym piątym wydaniu Atlas of Human Anatomy F.H. Nettera.

- aktualne mianownictwo anatomiczne uzupełnioneeponimami stosowanymi w języku medycznym i codziennej praktyce lekarskiej
- zdjęcia kliniczne i radiologiczne ukazujące zarówno anatomię prawidłową, jak i zmiany patologiczne
- szczegółowe opisy na rycinach dostosowane do obowiązującego programu nauczania
- uporządkowanie rycin od struktur powierzchniowych do leżących głębiej

Dodatkowo dostępne na stronie www.studentconsult.com:

- wybrane tablice z wydania polskiego z polskim i łacińskim mianownictwem anatomicznym
a także w języku angielskim:
- filmy stworzone na podstawie Netter's 3D Interactive Anatomy
- ponad 200 dodatkowych rycin i zdjęć radiologicznych o dużej wartości klinicznej
- testy powtórkowe wielokrotnego wyboru
- ćwiczenia typu drag-and-drop
- procedury chirurgiczne
- opisy przypadków klinicznych

Olek87

Mi polecano książkę http://www.medicon.pl/anatomia-ukladu-ru...ie-2/17674 - czytał ktoś?
Stron: 1 2