Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Planche, waga przodem pomoc
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

tomasz19877

Witam prosze o pomoc, che wzmocnić moje trzymanie planche tak aby dojść do siłowego wstawania z planche do hs, jakieś wskazówki odnośnie ćwiczeń które pomogą to wzmocnić, robie ćwiczenia na przeprosty od niedawna zobaczymy czy coś sie zmieni pod spodem podaje linki z filmikami. Pozdrawiam Shy

planche 1

planche 2

szymon6547

myśle ze dobrze kombinujesz z tym
Tak na szybko, bo trzeba wsuwać świąteczne przysmaki Big Grin

Film 1:
wyprostuj łokcie (wróć do prostszej wersji, doprostuj łokcie i wtedy się zabierz za trudniejszą)
Garbik
Złącz nogi (ale nie przyłóż je do siebie, tylko "sklej", żeby nie można było ich rozłączyć)
Napnij nogi

Film 2:
Rozciągnij barki
Popraw stanie na RR (banan, kąt w barkach, przodopochylenie miednicy, nie widzę przez światła, ale pewnie mogę dopisać to samo o nogach, co w poprzednim filmiku)
Proste kolana
Ten element robimy "siłą brzucha", o RR prostych, więc ich nie uginaj, żeby się wycisnąć

Ogólnie to polecam (tak, tak, wiem, że nie lubicie tego słuchać Tongue ) odłożyć siłę, a wziąć się za rozciąganie, bo z tych filmików wygląda to jakbyś był pospinany gdzie tylko się da

tomasz19877

(2016-12-25, 18:08)Wylfryd napisał(a): [ -> ]Tak na szybko, bo trzeba wsuwać świąteczne przysmaki Big Grin

Film 1:
wyprostuj łokcie (wróć do prostszej wersji, doprostuj łokcie i wtedy się zabierz za trudniejszą)
Garbik
Złącz nogi (ale nie przyłóż je do siebie, tylko "sklej", żeby nie można było ich rozłączyć)
Napnij nogi

Film 2:
Rozciągnij barki
Poprbarkach, przodopochylenie miednicy, nie widzę przez światła, ale pewnie mogę dopisać to samo o nogach, co w poprzednim filmiku)
Proste kolana

Ten element robimy "siłą brzucha", o RR prostych, więc ich nie uginaj, żeby się wycisnąć

Ogólnie to polecam (tak, tak, wiem, że nie lubicie tego słuchać Tongue ) odłożyć siłę, a wziąć się za rozciąganie, bo z tych filmików wygląda to jakbyś był pospinany gdzie tylko się da

Jak rozciagać barki, przodopochylenie miednicy itd to rr-to stanie na rękach masz jakieś konkretne cwiczenia na rozciaganie? Wiem ze na forum pewnie znajde ale moze znasz jakieś konkretne ceiczenia na to? Nie ma progresu i zaczyn kombinować teraz nad przeprosti walcze itd i pomaga ale co do rozciagania masz racje leze z tym Wink od czego zaczac od jakiego rozciagania? Wesołych Wink
(2016-12-25, 20:42)tomasz19877 napisał(a): [ -> ]Jak rozciagać barki
http://gimnastycy.pl/forum/watek-cwiczen...C4%85ganie

(2016-12-25, 20:42)tomasz19877 napisał(a): [ -> ]przodopochylenie miednicy itd
[Obrazek: pelvic-tilt.jpg]
(Ciebie interesuje Posterior Pelvic Tilt)

(2016-12-25, 20:42)tomasz19877 napisał(a): [ -> ]to rr
To skrót od "ręce". Analogicznie NN to nogi, a jedno R to jedna ręka Wink

(2016-12-25, 20:42)tomasz19877 napisał(a): [ -> ]Wiem ze na forum pewnie znajde
No to szukaj Tongue

(2016-12-25, 20:42)tomasz19877 napisał(a): [ -> ]ale moze znasz jakieś konkretne ceiczenia na to? Nie ma progresu i zaczyn kombinować teraz nad przeprosti walcze itd i pomaga ale co do rozciagania masz racje leze z tym Wink od czego zaczac od jakiego rozciagania?
Stanie na RR wg Newcia:
http://gimnastycy.pl/forum/watek-stanie-...C4%85ganie

Jeszcze masz skłon:
http://gimnastycy.pl/forum/watek-cwiczen...%99kszenie

Jeśli chcesz robić rozkroczną wagę w podporze, to dodałbym jeszcze sporo rozciągania rozkroku (Tu już wykaż się pomysłowością na podstawie opisu skłonu). Myślę, że gdy będziesz w stanie zrobić poziomkę rozkroczną, to będzie ok (przypominam tylko, że w rozkrocznej NN nie mogą dotykać RR Tongue )

EDIT
Sorki za błąd - chodzi o tyłopochylenie miednicy (PPT się zgadza, pomyliłem polskie nazwy)
Idzie Ci całkiem nieźle ale z tych filmów nie wynika jakie ćwiczenia jeszcze wykonujesz. Na ten temat jest mnóstwo wątków na forum, w tym cały plan napisany przez Newcia. Więc przejrzyj je proszę i wyciągnij coś dla siebie.

tomasz19877

dzieki za info. zabrałem się za ćwiczenia na rozciąganie. ćwiczenia na przeprosty dają efekty. do tego dołożyłem ćwiczenie, nie wiem jak to się profesionalnie nazywa dwa pudła ręce ułożone prostopadle na nich i wznosy tułowia z góry na dól jak do planche, takie maltase bez rąk, trzymam tą pozycje około 8 sec i siłowo wznosze do góry na złączonych nogach, powrót do advance tuck planche, dodam że mój wzrost to 185. narazie postęp to trzymanie straddle na prostych rękach około 6-8 sec i siłowe znoszenie do ks na prostych rękach, full planche ręce się zginają, podeśle filmiki w najbliższym czasie do wglądu. jak na razie dzięki za pomoc