Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: konfrontacje kwiecień "wiosenna trójka"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Hejkaaaa Tongue
W tym miesiącu do wykonania 3 zadania:
Wznosy nóg, Pompki w „mostku” oraz „jaskółka”.

1. ćwiczenie
Maksymalna ilość wznosów nóg w leżeniu tyłem w ciągu 2 minut
Opis :
Pozycja wyjściowa leżenie tyłem, palce stóp obciągnięte. Dłonie za głową trzymają dolny szczebel drabinki , w przypadku braku takiej możliwości może to być cokolwiek (podudzia pomocnika, łóżko etc.).
Ćwiczenie polega na wznosie prostych w kolanach nóg tak aby kąt miedzy nimi a podudziem wynosił 90stopni, tzn. palce skierowane ku górze. Kolejne powtórzenie rozpoczyna się po opuszczeniu nóg na wysokość maksymalnie 15cm nad podłożem. Dotykamy lub bardzo zbliżamy pięty do podłoża, nie uderzamy nogami w celu odbicia Wink
Podczas wykonania należy zadbać by dolna część grzbietu w odcinku lędźwiowym jak najbardziej przylegała do podłoża.

Punktacja to 1pkt za każde poprawnie wykonane ćwiczenie, obniżanie punktacji od 0,1pkt do całkowitego nieuznania powtórzenia w zależności od popełnionych błędów.

2.ćwiczenie
„Pompki” w podporze łukiem leżąc tyłem czyli w mostku.
Pozycja wyjściowa leżenie tyłem stopy ułożone blisko pośladków kolana zgięte, rozstaw dostosowany w zależności od predyspozycji gibkościowych uczestnika.
Dłoń przylega do podłoża w okolicy uszu, mniej więcej na szerokość barków lub nieco szerszą.

Z tej pozycji wykonujemy uniesienie tułowia aż do wykonania mostka, brzuchem do góry, zaznaczamy wykonanie tej pozycji przez około 1s. Następnie opuszczamy tułów i wykonujemy kolejne powtórzenie.
Każde wykonane powtórzenie zaliczane jest jako 1 pkt,.
Jako, iż ćwiczenie jest dosyć wymagające punktacja jak w poprzednim ćwiczeniu, jednak z dużym marginesem na możliwości gibkościowe.

3.ćwiczenie
Waga przodem czyli "jaskółka".
Polega na wykonaniu opadu tułowia i uniesieniu lewej lub prawej nogi do poziomu, tak aby tworzyły jedną linię równoległą do podłoża. Nogi proste w kolanach palce uniesionej nogi obciągnięte, ramiona skierowane w bok.
Próba zostaje przerwana w momencie widocznej utraty równowagi, tzn opuszczenia nogi, tułowia, rąk etc. lub innej znacznej nieprawidłowości.
Ćwiczenie wykonujemy zarówno na prawej jak i lewej nodze,
Punktacja to 1pkt za każdą sekundę średniej arytmetycznej z długości utrzymania pozycji na obu nogach. Czyli Uczestnik „A” Wytrzymał poprawnie w wadzę na prawej nodze 10s i na lewej 12s. Otrzymuje on 11pkt za to ćwiczenie.


Wynik końcowy to suma punktów uzyskanych ze wszystkich trzech ćwiczeń, aby brać udział w rywalizacji należy przystąpić do każdej próby i uzyskać w każdej z nich minimum 1pkt Wink
Wykonanie ćwiczeń obrazuje filmik.


Czasem mogę się spóźnić z oceną, ale postaram się jak najbardziej ogarniać i łagodnie oceniać.
Brawo Nadia, postaram się dzisiaj coś nagrać Smile

sorotadolarska

Myśle, że dość wymagające te konfrontacje, ale postaramy się jakoś sprostać Tongue Mam kilka pytań:
Co do mostka, to czy czas jest nieograniczony, czy mamy również 2 min? I jeżeli opuszczę tułw całkiem na ziemię, próba jest przerwana?
I co do jaskółki- czy celem jest ciało w lini prostej równoległej do podłoża, czy im wyżej wzniosę tułw ( z zachowaniem nogi odpowiednio wysoko) tym lepiej?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(2016-04-13, 08:41)zahir napisał(a): [ -> ]Brawo Nadia, postaram się dzisiaj coś nagrać Smile

I czekamy na info jakie nagrody Dodgy Tongue

(2016-04-16, 08:49)sorotadolarska napisał(a): [ -> ]Myśle, że dość wymagające te konfrontacje, ale postaramy się jakoś sprostać Tongue Mam kilka pytań:
Co do mostka, to czy czas jest nieograniczony, czy mamy również 2 min? I jeżeli opuszczę tułw całkiem na ziemię, próba jest przerwana?
I co do jaskółki- czy celem jest ciało w lini prostej równoległej do podłoża, czy im wyżej wzniosę tułw ( z zachowaniem nogi odpowiednio wysoko) tym lepiej?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ćwiczenia są dość proste tylko, że trzy. Myślę, że Tobie akurat nie sprawią problemu Big Grin

Pompki w mostku ile czasu wytrzymasz ale bez odpoczynku. Mozesz zejsc na dol tylko zeby nie lezec i nie odpoczywac Big Grin
Jaskolka noga moze byc wyzej byleby nie byla za nisko Big Grin
Przepraszam, że nic nie wstawiłem ale byłem strasznie zarobiony. Postaram się nadrobić zaległości Wink

Co do nagród, to dla finałowej trójki trening z członkiem kadry narodowej Smile
Na każdym konkursie jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć Wink

Kręcone na szybko, więc szału nie ma ale wrzucam.

sorotadolarska

Pierwsze podejście:
https://vimeo.com/163845087
PS. Pierwsza próba wagi dość mocno nieudana, ale myślę, że wygląda zabawnie [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND COLD SWEAT]
sorotadolarska, co to za grupa z którą ćwiczysz?

sorotadolarska

Street workout Piła Smile
U mnie w mieście niestety akrobatyka jest głównie dla dzieciaków :/ także znalazłam sobie coś innego
To świetnie, że tak się zorganizowaliście. Nawet sala jest Smile
Stron: 1 2 3