Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Stanie na rękach.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
A to ja sobie dodam. Big Grin

Super tutorial, całe meritum sprawy zostało wyjaśnione.
Jeszcze tylko dla bardzo początkujących dołożyłbym 1 dodatkowe ćwiczenie z krzesłem, mianowicie stanie na rękach z nogami opartymi na krześle.
W tej pozycji opieramy ręce na podłodze przed krzesłem, nogami wchodzimy na krzesło i ustawiamy sylwetkę tak, aby górna część ciała, od nadgarstków po biodra była ustawiona idealnie w linii prostej, biodra zginamy tak, aby wyprostowane i zablokowane w kolanach nogi opierały się o krzesło (najlepiej użyć lustra aby korygować postawę).
Jest to idealne ćwiczenie dla osób, które nigdy jeszcze nie stały na rękach, bądź nie mają jeszcze na tyle siły i prawidłowej sylwetki, która umożliwi utrzymanie całego ciała w gorze przy ścianie.
krzyśku korzystałem z twojego toturialu Smile świetny ! Big Grin
Ogólnie podoba mi się poradnik Smile, ale brakuje w nim paru ćwiczeń + twoje stanie jeszcze wymaga poprawySmile.
Kilka ćwiczeń pomocniczych:
-wszelkiego rodzaju podpory w celu wzmocnienia obręczy barkowej
-Skoki zajęcze
-Skłon tułowia w przód , daleko sięgamy rękami i odbicia obunóż w góre, zwracamy na płyność odbicia, proste nogi i oczywiście palce.
-Z uniku podpartego tzw. wierzganie konika , czyli zamachy nogami i w powietrzu ich zmiana.
Metodyka:
-Ćwiczenia metodyczne, z przysiadu podpartego wychylenia barków w przód , zwrócić uwagę na poprawne ułożenie rąk na podłożu.
-To ćwiczenie które dałeś z uniku podpartego ale z modyfikacją , zamachy plus zmiana nóg w powietrzu. Zwrócić uwagę na pracę nóg, proste w kolanach , palce obciągnięte
-Wchodzenie tyłem jest bardziej ćwiczeniem pomocniczym, w celu wzmocnienia obręczy barkowej i ustawienia dobrej sylwetki poprzez "przyklejenie" się do ściany. Nie możesz powiedzieć jak niemamy sił robimy przewrót w przód Big Grin przewrót w przód z stania na rękach jest trudniejszy niż stanie na rękach. Dlatego lepiej wchodzić do momentu aż czujemy się pewni.
-Bardzo fajnym ćwiczeniem jest , siad prosty pod ściana z dociśnięciem "całych pleców" do sciany i uniesienie rąk do boku zgiętych w łokciach w góre i przenoszenie ich bokiem w góre. (Rozciąganie)
Tak, tak. Kiedyś ćwiczyłem tym ćwiczeniem. Wall extension. Dobrze rozciąga.
"Bardzo fajnym ćwiczeniem jest , siad prosty pod ściana z dociśnięciem "całych pleców" do ściany i uniesienie rąk do boku zgiętych w łokciach w górę i przenoszenie ich bokiem w górę. (Rozciąganie)" <- A co jeśli barki mi nie pozwalają na rozciąganie ? Chodzi o to, że nie mogę rękami zataczać koła nimi, gdyż tak jakby barki blokowały... Ogólnie wyprostować do góry nie mogę ich. <- Czyli rozciągać i rozciągać się ?
Trochę ciężko mi rozszyfrować to co napisałeś ale domyślam się o co chodzi. Moim zdaniem masz duże przykurcze w obrębie obręczy barkowej albo jest to spowodowane budową anatomiczną . Osobiście poszedł bym to skonsultować z lekarzem ponieważ jak rozumiem nie pozwala to na normalne funkcjonowanie.
Nie wszyscy są w stanie unieść ramie nad głowę. Wiele osób ma z tym problem ponieważ:
a) wyrostek barkowy łopatki jest zgięty w dół, przez co kość ramienna ma ograniczoną ruchliwość (ruch w górę).
b) przestrzeń między wyrostkiem a głową kości ramiennej jest ograniczona, co również uniemożliwia pełny zakres ruchu.

Często jest tak, że ktoś podnosi rękę do góry, np. podczas wyciskania na barki z łokciami skierowanymi w bok, lub przy military press z kettlem i ruch wydaję się zatrzymywać przedwcześnie. Nie wskazane jest zmuszanie ramion do nienaturalnego w tym momencie pełnego wyprostu. Powstanie wtedy ciśnienie mięśnia nadgrzebieniowego między kością ramienną a wyrostkiem łopatki co może powodować kontuzję.

Tu macie to dokładnie opisane i zobrazowane:
http://www.carolina.pl/pacjent/231-konfl...rkowy.html
To nie pozostaje nic innego jak się udać do lekarza ? Ćwiczę stanie na rękach to mogę sobie coś tam pogłębić, czy wręcz przeciwnie pomoże ?
Korygujemy to poprzez ćwiczenia pomocnicze, biło na seminarium, będzie tez w tutorialu
Rozwój fizyczny to głownie walka ze samym sobą, proszę, wybijcie sobie z głowy ograniczenia, ze czegoś nie da sie zrobić. Wszystko da sie zrobić, wszystkiego można sie nauczyć. Koniec, kropka.

(2013-05-30, 12:34)greguss napisał(a): [ -> ]To nie pozostaje nic innego jak się udać do lekarza ? Ćwiczę stanie na rękach to mogę sobie coś tam pogłębić, czy wręcz przeciwnie pomoże ?

Co ci powie lekarz? Mogę Ci powiedzieć już teraz
2 opcje, skieruje cię na nic nie warta rehabilitację, bądź ćwiczenia rehabilitacyjne
Albo powie ze ten sport nie jest dla pana ze względu na taka a nie inna budowę
Zostaniesz sam z tematem, i co dalej?
Słuchasz lekarza czy swojego ciała, które może, trzeba mu dać tylko szanse?
Stron: 1 2