Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: konfrontacje marzec czyli podstawy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Ponieważ nowe Konfrontacje wciąż się nie pojawiły a marzec za pasem, prawem kaduka stałem się organizatorem kolejnego konkursu. W tym miesiącu rywalizacja będzie wyglądała następująco:

1) Test dopuszczający do wzięcia udziału w konkursie to poprawnie wykonany przewrót w przód (głowa schowana, ręce dotykają ziemi tylko w początkowej fazie, kończymy w pozycji stojącej)

2) Konkurencja główna: siad równoważny. 1 pkt za 1 sek. utrzymania pozycji. Kolana zablokowane, stopy obciągnięte, plecy proste, nogi uniesione minimum 45 stopni w górę, ramiona rozłożone). Zdaję sobie sprawę, że to bardzo trudne ćwiczenie, dlatego przewiduję +10 pkt bonusowych za bardzo ładne wykonanie (nogi uniesione tak by tworzyły z tułowiem kąt ostry, plecy proste)

3) Punkty bonusowe: Przewiduję je za poprawne wykonanie kolejnych progresji przewrotu w przód:

a) Przewrót w przód do rozkroku (nogi proste w kolanach) + 5 pkt
b) Przewrót w przód o nogach prostych + 10 pkt

Postaram się nagrać dzisiaj kilka konkurencji o resztę poproszę Mrówka.

Zabawa trwa przez cały marzec.

Nagrody:

1 miejsce - nagroda w postaci wspólnego treningu z reprezentantem Polski w gimnastyce sportowej.

2 i 3 miejsce - bezpłatny wstęp na seminarium.

Dodatkowo zastrzegam sobie prawo do nagród dodatkowych (np. za styl, lub szybkość podjęcia rywalizacji)

W osobnym wątku będziemy radzić jak pracować nad techniką Wink
To wrzucam 1) test
Sorry, że będziecie musieli kręcić głową ale dopiero po wrzuceniu się skapłem Tongue dacie chyba rade xp
https://www.youtube.com/watch?v=_buFt3jm...e=youtu.be
Żwiru, nie widać wprawdzie całej sylwetki przy wstawaniu ale o to chodzi Smile
o jaaaaa! uwielbiam przewroty i ćwiczenia równoważne! jestem w tym! Big Grin
Super Aniu, trzymam za słowo Smile
(2016-02-28, 21:52)zahir napisał(a): [ -> ]Super Aniu, trzymam za słowo Smile

Jacek, pomerdało Ci się... Magda jestem, hahaha Big Grin
(2016-02-28, 22:14)Chevelle napisał(a): [ -> ]
(2016-02-28, 21:52)zahir napisał(a): [ -> ]Super Aniu, trzymam za słowo Smile

Jacek, pomerdało Ci się... Magda jestem, hahaha Big Grin

Ach te pseudonimy pomyliłem Cię z Lilavatti Big Grin Ale nie szkodzi Madziu, teraz się zdekonspirowałaś, więc już się nie wywiniesz Smile
(2016-02-28, 22:18)zahir napisał(a): [ -> ]
(2016-02-28, 22:14)Chevelle napisał(a): [ -> ]
(2016-02-28, 21:52)zahir napisał(a): [ -> ]Super Aniu, trzymam za słowo Smile

Jacek, pomerdało Ci się... Magda jestem, hahaha Big Grin

Ach te pseudonimy pomyliłem Cię z Lilavatti Big Grin Ale nie szkodzi Madziu, teraz się zdekonspirowałaś, więc już się nie wywiniesz Smile
Hahaha Big Grin w końcu konfrontacje dla mnie, więc jak najprędzej lecę na salkę i nagrywam! Big Grin
No to jedziemy Smile Nie wrzucam w pierwszym poście, bo Mrówek obiecał mi nagrać ładne filmy a nie występy pokraki Wink

Przewrót w przód:



Siad równoważny a w zasadzie jego parodia Wink



Przewrót w przód do rozkroku:

A mogę zrobić przewrót w przód i przewrót do rozkroku za jednym zamachem?
W sensie...
1. robię zwykły przewrót (ewentualnie z fazą lotu Big Grin)
2. od razu po pierwszym przewrocie - ten do rozkroku.

Czy koniecznie oddzielne filmiki nagrać? Smile

P.S. Mam nadzieję, że to skromność, bo wcale nie taka pokraka Tongue
Stron: 1 2 3 4 5 6 7