Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plan do oceny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Od 2 lat trenuje kalistenike wg treningu Skazanego, potem 5x5 (z przerwami). Ostatnio zafascynowalem sie pozycjami statycznymi i chce sie ich nauczyc. Ułozylem sobie taki oto trening:
A
rozgrzewka
5x5 podciaganie wąskie
5x5 pompki na jednej ręce z asysta
3x5 pistolety
3x5 wznosy nóg (z 2-sekundowym trzymaniem)
2x5 mostek
Progres wg krokow w ksiązce Skazanego (10krok przysiadow juz umiem, a brzuch pracuje w kazdych cwiczeniach, wiec tu serie zmniejszam, mostek, robie bardziej rekreacyjnie pod koniec Smile )
resety (po treningu silowym slyszalem, ze rozciaganie nie jest polecane wiec robie tylko resety)

B
W treningu B chce robic progres do pozycji statycznych wg tego wątku http://gimnastycy.pl/forum/watek-gimnast...a-na-forum rozdzial 8.
Nie wiem czy dobrze tu rozumiem, ale chyba chodzi o to, ze mam wybrac 2 cwiczenia z 5 i robic je przez 8-12 tygodni i gdy sie naucze, zaczac kolejne 2 nowe.
Jezeli dobrze rozumiem to moj plan bedzie wygladal tak jak opisal go autor.

rozgrzewka
progresja do Back Levera i L-sit'u wg schematu, biore cwiczenie z 1 tygodnia, przytrzymuje i dziele maksymalne przytrzymanie przez 2, potem przez 60 otrzymany wynik.

Lub

Druga wersja jak to rozumiem, cwicze wszystkie pozycje, z tym, ze tylko 2 na treningu, na kolejnym treningu juz kolejne 2 np. poniedzialek- BL i L-sit, środa- FL i PL, piatek-L-sit w rozkroku

Co do treningu B prosze o pomoc w zrozumieniu Smile

Moj trening mialby wygladac tak:
Poniedzialek/Środa/Piatek trening A
Wtorek/Czwartek/Sobota trening B

Prosze o opinie i pomoc, z góry bardzo dziekuje Smile
Nie proponuję Ci robić oddzielnych sesji treningowych dla pozycji statycznych, tylko wrzucić je na początek normalnej sesji treningowej.
Okej, tak zrobie, dzieki. Poza tym to ktory tok rozumowania jest lepszy ? Mam wybrac 2 pozycje i robic je az sie naucze, czy na kazdym treningu uczyc sie innych pozycji z tych 5 ?
wybierasz dwa elementy które chcesz się nauczyć i możesz postępować według poradnika, ale zasada jest taka jak masz rozpisany elementy progresja + ćwiczenia wzmacniające ( pomocnicze ) to starasz się zrobić je jak najwięcej - jest prosta zasada im więcej ćwiczeń i powtórzeń zrobisz tym szybciej się nauczysz ale warunek jest taki, że trzeba te ćwiczenia robić bardzo dokładnie. Progresje elementów statycznych przytrzymujesz po kilka kilkanaście sekund stopniowo zwiększając czas utrzymania a potem przechodzisz do trudniejszej progresji.
A czy dobrym rozwiazaniem bedzie cwiczenie w poniedzialek i czwartek progresji podciagania, pompek i mostka + progresje pozycji FL i PL, a we wtorek i piątek przysiady, pompki w staniu na rekach i wznosy nog + FL i PL ? Oczywiscie dalej cwicze silowo i podciaganie + pompki po 5x5, wznosy+przysiady 3x5, a 2x5 mostek.
Proponuję 3 razy w tygodniu skupić się na treningu "siłowym" angażującym całe ciało a w pozostałe dni robić mobilność, gibkość, koordynację ruchową i równowagę.
Czyli jak rozumiem zostac przy treningu 5x5 z pozycjami statycznymi FL i PL 3 razy w tygodniu, a w pozostale dni bawic sie cwiczeniami gimnastycznymi typu stanie na rekach, przewroty(w przod, w tyl, bokiem), wymyk, odmyk itp. bez ogaraniczen czasowych, wedlug upodobania ?
5X5 nie jest najlepszym rozwiązaniem. Proponuję poczytać trochę więcej na forum a nie ograniczać się do jednego postu pt. "ułóżcie mi plan". Zachęcam do zdobycia wiedzy a nie pójścia na łatwiznę. Co jakiś czas pojawiają się tu takie posty i powodują, że zajmujemy się rzeczami, które każdy jest w stanie zrobić sam, jeśli wykaże się minimum chęci.
Nie prosze o ulozenie planu, po prostu pytam, czy taka kombinacja jest dobra. Poczytam, dzieki za odpowiedz.
Czy teraz wyglada to lepiej ?

Poniedzialek:

Rozgrzewka
Progresje do front levera i planche
Podciąganie podchwytem 5x5
Pompki diamentowe 3x10
Wznosy kolan w zwisie 3x8
Wyprost tułowia w lezeniu przodem 3x10
Przysiady klasyczne 3x15
Wykroki 3x15 (obie strony)
Rozciąganie

Środa:

Rozgrzewka
Progresje do fl i pl
Podciaganie waskim podchwytem 5x5
Pompki w staniu na rekach z oparciem o sciane 3x5
Wznosy prostych nog w zwisie 3x5
Mostek 3x5
Przysiady na jednej nodze z asysta 5x5 (obie strony)
Wspiecia na palce 3x15 (obie strony)
Rozciąganie

Piątek:
Rozgrzewka
Progresje do fl i pl
Podciaganie szerokim nachwytem 3x5
Pompki na poreczach 5x5
Spięcia brzucha 3x15
Mostek 3x5
Pistolety 3x5 (obie strony)
Wspiecia na palce 3x15
Rozciaganie

do 60sec miedzy seriami, do 2min przerwy miedzy cwiczeniami

Dodam, ze moimi celemi są nauczyc sie pozycji statycznych (PL, FL, BL, L-sit, flagi) i cwiczeń silowych (tj. pompki, podciagniecia na 1 rece) oraz poprawa sylwetki, ogolnej sprawnosci, uwidocznienie miesni. Z czasem gdy cwiczenia silowe beda stawaly sie coraz latwiejsze, zmienie je na trudniejsze warianty.
Stron: 1 2