Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: iron cross
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
jeszcze się na to nie napalam, ale chciałem zapytać co sądzicie
1) o tym artykule
2) o sprzęcie pomocniczym typu iron cross trainer np:
[Obrazek: 3735.jpg]
[Obrazek: iron-cross-and-gymnastics-strength-trainer-300x200.jpg]
i wersja zrób to sam Big Grin:
[Obrazek: 2751419661_50f5ef765a.jpg]
Ogólnie to świetny przyrząd. Bardzo pomaga w trenowaniu koordynacji, stabilizacji i siły jednocześnie.
Miałem okazje ćwiczyć na podobnym ze zdjęcia ale bardziej do gustu przypadł mi ten który zakupili w Gdańsku dla zawodników (przy okazji moje zdjęcie sprzed chyba 5 lat Smile )

[Obrazek: drabinka.jpg]

powody są 3:

- banalnie jest wykonać coś takiego samemu, każdy może, nie musi być metalowych haków na górze, może być sam sznurek, też spełni zadanie.
- łatwo zmienić regulację, wystarczy złapać za wyższą drabinkę, nie trzeba nic przepinać
- łatwiej to przenosić niż taki drewniany klocek x2 Smile
taki widziałem chyba za $150 Smile ale rzeczywiście łatwo coś takiego sklecić samemu.
Motywująco działa to, że widzisz progres jak przechodzisz na kolejne stopnie drabinki. No i samo to że stopniowo zwiększasz obciążenie zmniejsza ryzyko kontuzji.
No właśnie, stopniowanie - w tym sznurkowym jest sporo mniej poziomów.

a tak to działa w praktyce jakby kogoś zainteresowało (od 30s):
połowa cross trainera gotowa Smile
ciekaw jestem jak się sprawdzi.
podaję przepis:
2 x 1m rurki fi32mm
1m otuliny do rurki
8m linki (ja mam 10mm ale spokojnie 8mm by wystarczyło)

rurki pokroić (ja dałem po 23cm), nawiercić dziurki i ponawlekać. ja miałem problem przez grubość linki żeby zrobić supełki więc moje szczebelki połączone są osobnymi kawałkami linki (mam nadzieję, że supełki wytrzymają).
trochę krzywo mi to wyszło ale powinno spełnić swoje zadanie.

[Obrazek: xz2p.jpg]
[Obrazek: m8rb.jpg]
Rafał, pomysłowy Dobromir z CiebieSmile
ja znam dobrą maszynkę do progresji rozpięcia w oparciu o sprzęt gimnastyczny. Co jest na potrzebne:

- Linki + kółka
- dwie lub jedna ławeczka gimnastyczna
- drabinki
- deska z kółeczkami + zastawka z boku by deska nie wypadała z toru

Konstrukcja wygląda tak opieramy jedną lub dwie ławeczki o drabinki kąt dogodny dla nas, budujemy deskę szerokości ławki/ławeczek z bocznymi blokadami na małych kółkach, o długości ok 50 cm tak żeby móc położyć plecy. Kółka zawieszamy na szczeblu drabinki tak by głową nie uderzyć w drabinki i by jednocześnie wykonać prawidłową pozycję do rozpięcia. Zabawa zaczyna się z podłoża, kładziemy plecy na desce, łapiemy z góry kółka i ściągamy do siebie tak by deska zapracowała i podniosła nas do wymarzonej pozycji. W ten sposób można robić progresje, pracować powoli nad siłą izometryczną, ustawiać prawidłowy kąt ramiona - tułów no i trudno o ugięcie rąk. Do tego progresja w kwestii zejścia i wejścia na kółkach o prostych ramionach, gdzie w normalnych warunkach chyba się nie da tego zrobić. Czyli + dla nowych bodźców dla naszych mięśni.

Jak idzie za łatwo, bo to dużo pomaga pewnie ok 60% całego ćwiczenia, dorzucamy obciążniki na nogi lub plecak z ciężarem i jazda. W końcu dojdziemy do 100% obciążnika który będzie imitować ciężar naszego ciała
Rozumiem, że chodzi ci o wersję DIY takiego sprzętu http://www.gymnova.com/en/catalogue/f1-A...ning-bench ?
Jak dla mnie to trochę zbyt stacjonarne. Wolę urządzenia przenośne, które mogę zabrać na dowolną salę lub na placyk na dworzu.
tak, no wiesz ja pracuję na sali gimnastycznej i tam z reguły trenuję, więc stąd moje podejście do sprawy
Na seminarium w Łodzi mieliśmy okazję ćwiczyć na sprzęcie opisanym przez Newcia. Bardzo fajna sprawaSmile
wersja 2.0 iron cross trainer Smile
koszt 35,36zł
materiał:
15,92zł - 2x1m palik sosnowy r=14mm,
14,56zł - sznurek r=5mm x 8m (wytrzymałość ok 290kg),
4,88zł - otulina na rury r=25mm/9mm (potrzebne ok 40cm ale w castoramie po 2mb sprzedają więc mogę odstąpić komuś resztę).
sprzęt potrzebny: piła do drewna, wiertarka z wiertłem 6mm do drewna.
czas: ok 2h

przetestuję we wtorek na treningu Cool

[Obrazek: p0ik.jpg]

[Obrazek: 6jxk.jpg]
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8