Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Weryfikacja planu i pomoc w udoskonaleniu.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

FifciuRDM

Siła ogólna 2 x tydzień:
- rozgrzewka
- pseudo planche push ups 3 x 5
- HSPU (faza negatywna z obciążeniem) 5 x 5 / HSPU 1 2 3 1 2 3 - wariant ćwiczenia w zależności od dnia
- Podciąganie jednorącz (faza negatywna) 3 x 3 / Podciąganie jednorącz z pomocą ręcznika 3 x 3
- Pompki jednorącz 3 x 3
- Core ( sylwetki, kołyski, inne ćwiczenia )
- Przysiady jednonożne 3 x 5 lub 5 x 5

Siła Specjalistyczna / Technika 2 - 4 x tydzień:
Iron Cross:
- rozgrzewka
- Faza negatywna na trenażerach 4 x 4
- Faza negatywna z użyciem gumy 3 x 3
- Trzymanie pozycji 3 sec x 5 - 10
- Samodzielne próby utrzymania elemntu
- Cross Press 3 x 3 - 4

Maltese:
- rozgrzewka
- dumbell press 12.5 kg 4 x 4
- parallete pushups 5 x 4
- block malteses 5 x 4
- próby wychylenia do maltese 5 x 4
- butterfly pushups 3 x 5

Handstand:
- rozgrzewka
- Handstand z dodatkowym obciążeniem +5kg
- Piruety w staniu na rękach
- Chodzenie w staniu na rękach
- HS jednorącz przy ścianie

I teraz kilka kwestii : D sylwetki i ogólnie CORE katuję każdego dnia.
Oprócz tego jeszcze robię treningi akrobatyczne i na nich również nogi ostro katuję ćwiczeniami dynamicznymi.
Znam podejście ludzi tutaj i wiem, że będzie mi zalecane zacząć od podstawowych elementów z tym, że jestem osobą która zawsze próbuje robić coś inaczej niż to zakłada ogólny schemat. Taki sobie w tym wypadku postawiłem cel i nie ważne ile czasu poświęcę ja to wypracuję a jestem już coraz bliżej.

Ogólnie proszę o wszelkie propozycje zmian, udoskonalenia lub przebudowania planu i może jakieś wskazówki jak wypracować wejście do stania na rękach z zablokowanymi łokciami : )
Polecam przeczytać nowe podpięte wątki :)
http://gimnastycy.pl/forum/forum-metodyka

Handstand:

- Handstand z dodatkowym obciążeniem +5kg !!! - odpada :P
- Piruety w staniu na rękach - pół obroty :D

Zamiast stosować dodatkowe obciążenia popracuj nad staniem w różnych ustawieniach:
Tyłem do ściany
Przodem do ściany
Podpór przodem w odejściu
Stanie w mocnym wygięciu
"Dochylenia" barków przodem i tyłem
Pompki w barkach w staniu
(2015-04-28, 12:09)Mrowek napisał(a): [ -> ]- Handstand z dodatkowym obciążeniem +5kg !!! - odpada Tongue

A właściwie dlaczego? Przyznaję, że nie wpadłbym na to (niekoniecznie widzę w tym cel poza ewentualnym zyskiem na sile), ale dlaczego odpada? Na innych kończynach (tzn. nogach Tongue ) ćwiczenia z obciążeniem to norma.

FifciuRDM

(2015-04-28, 12:09)Mrowek napisał(a): [ -> ]Polecam przeczytać nowe podpięte wątki Smile
http://gimnastycy.pl/forum/forum-metodyka

Handstand:

- Handstand z dodatkowym obciążeniem +5kg !!! - odpada Tongue
- Piruety w staniu na rękach - pół obroty Big Grin

Zamiast stosować dodatkowe obciążenia popracuj nad staniem w różnych ustawieniach:
Tyłem do ściany
Przodem do ściany
Podpór przodem w odejściu
Stanie w mocnym wygięciu
"Dochylenia" barków przodem i tyłem
Pompki w barkach w staniu
Czytałem te wątki i nowe sprawdzam na bieżąco : D
Ogólnie stanie na rękach już mam opanowane, małe detale do poprawy zostały.
Kolejny cel związany z handstand to pompki w pełnym zakresie oraz wejścia siłowe.


(2015-04-28, 13:29)Wylfryd napisał(a): [ -> ]
(2015-04-28, 12:09)Mrowek napisał(a): [ -> ]- Handstand z dodatkowym obciążeniem +5kg !!! - odpada Tongue

A właściwie dlaczego? Przyznaję, że nie wpadłbym na to (niekoniecznie widzę w tym cel poza ewentualnym zyskiem na sile), ale dlaczego odpada? Na innych kończynach (tzn. nogach Tongue ) ćwiczenia z obciążeniem to norma.

Siła była celem ale nie jedynym. Po prostu stwierdziłem, że jeśli będę panował nad chodzeniem, obrotami i ogólnie staniem w miejscu z pięcio kilówką to po jakimś czasie samo ciało już nie będzie w ogóle ważyć. Powiem, że mi pomógł ten sposób. Podobnie robię przy Back Lever - tylko tu daję 2.5 kg.

bartez2939

Mi się wydaje, że bardzo ciekawa metoda. Kontuzji od takiego czegoś się raczej nie łapie, a każda metoda jest dobra o ile działa Big Grin
Moim zdaniem ciężary w gimnastyce są dla zaawansowanych osób. Jest wiele różnych sposób utrudnienia samego stania dzięki czemu ciężary uważam za ostateczność.

Jak możesz wrzuć filmik jakiś z treningu.
W staniu na rękach nie wyrabia się siły. ciężar można dorzucić mając opracowaną technikę, po to by nie musieć stać strasznie długo. Dodanie obciążenia nie poprawi stania, więc nie ma sensu.