Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Proszę o ocenę treningu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Michu

Witam, prosiłbym o ocenę mojego treningu. Z tego co zauważyłem wielu forumowiczów posiada szeroki zakres wiedzy, liczę na was i proszę o wszelkie uwagi i wskazówki Smile

Podstawowe info
wiek: 26lat,
waga: 85kg
staż treningowy 5 lat: (głównie błądzenie we mgle z większymi i mniejszymi sukcesami)

Cel (wg priorytetu):
-zwiększenie ilości muscle up eksplozywnie na drążku do 5
-pompka w wolnym staniu na rękach
-zwiększenie wyskoku i eksplozywności nóg

Problem:
-najgorzej z progresją powtórzeń wysokich podciągnięć oraz muscle up.
-wysokie podciągnięcia jedynie 2 są poniżej poziomu klatki piersiowej, reszta coraz gorzej.

Model treningu Push/Pull

wszystkie treningi poprzedza rozgrzewka ok 10min oraz sylwetki (hollow,superman)

Push(wtorek,sobota)
-przechodzenie z tuck planche do stania na rękach 3x2powt.
-eksplozywne dipsy z przytrzymaniem w dolnej fazie piramida 1-2-3-4-5-4-3-2-1
-eksplozywne pompki z oderwaniem nóg 2-4-6-8-10-8-6-4-2
-wjazdy na triceps z przytrzymaniem 5 sec 3x5 powt
-wskoki jak najwyżej na przeszkodę 3x4 powt
-skoki obunóż do przodu 3x8 powt
-wskoki na podest 3x10 powt.
-stanie na rękach 15min

Pull(czwartek/niedziela)
-muscle up na drążku 3x2powt
-wysokie podciągnięcia z gumą piramida 1-2-3-4-5-4-3-2-1
-podciągnięcia nachwytem z przytrzymaniem w górnej fazie 5sec 1-2-3-4-5-4-3-2-1
-podciągnięcia podchwytem zakres ruchu od połowy do góry z przytrzymaniem 5sec w połowie 3x5powt
-progresja dragon flag 3x4 powt
-wzniosy kolan do klatki z przytrzymaniem 5sec w pozycji tuck lsit 3x5 powt
-wzniosy nóg leżąc na plecach z przytrzymaniem w dolnej fazie 5 sec 3x5 powt.
-stanie na rękach 15min

Do wszystkich ćwiczeń stosuję progresję, skracam przerwy odpoczynkowe ,utrudniam ćwiczenia poprzez przytrzymanie lub wydłużenie jego czasu,wykonanie ruchu eksplozywnego etc.

Pozdrawiam.
Jeśli chcesz trenować siłę eksplozywną musisz wywalić wstawki izometryczne służą one do budowania siły maksymalnej.


-zwiększenie ilości muscle up eksplozywnie na drążku do 5
-pompka w wolnym staniu na rękach
Na tym etapie niema sensu tutaj programować czegokolwiek staraj się wykonywać jak najwięcej powtórzeń w trakcie treningu dowolną organizacją czy to piramidy/drabina i licz sumę powtórzeń na jednostkę treningową.

Jesteś "dobrze" zbudowany ? Ile masz wzrostu ? Często problemem w eksplozywnych ćwiczeniach jest stosunek mocy do masy.

Michu

Dzięki za wskazówki Smile. Mam 187cm wzrostu. Jeśli chodzi o budowę nie należę do szczególnie "zmasowanych", po prostu widać po mnie że treningi nie są mi obce.