Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Szkoła dla młodej gimnastyczki.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich, to mój debiut na tym forum, choć społeczność gimnastycy.pl obserwujemy "rodzinnie" od dłuższego czasu. "Rodzinnie", bo główną gimnastyczką jest u nas moja córka. Obecnie uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olszytnie trenując pod okiem p. Beaty Lewelskiej. Trenuje już 3 rok, choć jest dopiero w klasie pierwszej. Od niedawna jest dumną posiadaczką licencji zawodniczej. Szkoła jest super, nie tylko ze względów sportowych, ale całościowo. Zaistniała jednak sytuacja, że ze względów zawodowych musimy brać pod uwagę stałe przeniesienie do Warszawy całą rodziną w przeciągu kilku miesięcy. Córka od września być może będzie musiał pójść do nowej szkoły w nowym mieście. Chcielibyśmy by kontynuowała ona jednak swoją przygodę z gimnastyką. Póki co, mamy czas na rozważenie lokalizacji mieszkania i wybór potencjalnej szkoły. Nie ukrywam, że dla nas, rodziców, najwygodniejsze były by dzielnice: Ochota, Włochy, Stary Mokotów, Mokotów - blisko pracy. Niczego jednak nie wykluczamy.

Zadanie które sobie stawiamy: Znaleźć szkołe dla córki, optymalnie, żeby mogła trenować dalej, najlepiej gimnastykę sportową lub pokrewne dyscypliny (tea kwon do, karate, gimnastyke artystyczną - w tej kolejności) lub pływanie (bo dodatkowo pływa w sekcji). Córka w szkole spędzać będzie czas od 7 do 17 dla tego chcemy by trening mógł odbyć się już w szkole (a nie tylko siedzenie na świetlicy, na której zresztą nauczyła się odrabiać lekcje). Wieczory chcemy spędzać rodzinnie. Planujemy znaleźć mieszkanie blisko szkoły.

Od szkoły podstawowej nie wymagamy "fajerwerków" - wystarczy, że będzie "normalna". Atutem były by małe klasy, smaczne obiady, basen w ramach zajęć w-f (oddzielnych od treningu).

W chwili obecnej córka trenuje ok. 12h gimnastyki + 1,5h basen + 2h taniec współczesny (sama chciała dodatkowych zajęć - interesuje się tańcem).

Przeszukując internety znalazłem dwie szkoły z klasami gimnastycznymi SP 220 na Jana Pawła II (przy Hali Mirowskiej) i Zespół Szkół nr 60 przy ul. Natolińskiej. Obie powiedzmy w akceptowalnej lokalizacji. Pytanie czy to jedyne szkoły? Jakie są atuty sekcji. Jak w poszczególnych sekcjach pracują trenerzy? Jak wyglądają treningi? Jak wygląda infrastruktura (sala)? Jaki czas poświęcany jest dziennie na treningi? Czy treningi są rano czy po południu? W jakim stopniu treningi uwzględniają obiady w szkole (czy np. nie odbywają się bezpośrednio po posiłku). Jakie dodatkowe wsparcie dostają młodzi zawodnicy w szkole (lekarz sportowy, rechabilitant, wsparcie dietetyka układającego posiłki, sezonowe badania wydolnościowe)?

Odpowiedzi na te pytania są dla nas kluczowe. W zmianie centrum życiowego najbardziej chcielibyśmy zadbać właśnie o naszą małą zawodniczkę - my się łatwiej zaadoptujemy. W chwili obecnej w Olsztynie mamy wszystko super poukładane i idealne wręcz warunki (szkoła/mieszkanie/możliwość treningów córki i naszych). Jak najmniej chcielibyśmy z tego tracić przeprowadzając się za pracą.
Jeśli chodzi o Warszawę to jest tylko jedna sekcja na Legii. Ewentualnie można pomyśleć o UKS "Ronin" prowadzonym przez trenera Szyca. W obu przypadkach są tam świetni trenerzy, możemy pomóc w nawiązaniu z nimi kontaktu.
nie ma damskiej sekcji gimnastyki sportowej w Warszawie :/ najbliższa w Łodzi
(2015-04-19, 19:54)Newcio napisał(a): [ -> ]nie ma damskiej sekcji gimnastyki sportowej w Warszawie :/ najbliższa w Łodzi

Jak to więc jest, że 220 chwali się "klasami sportowymi z akrobatyką" i na zdjęciach są tez dziewczynki? Coś wiecie o tej szkole?

Wiem, że szkoły takiej jak w Olsztynie (infrastruktura) ze świecą szukać (ponoć są dwie w kraju). Olsztyn jest ściśle ukierunkowany na dziewczyny i gimnastykę sportową. Zawodniczki odnoszą sukcesy. My o naszej córce nie myślimy w kategorii "ma zostać super zawodniczką". Póki co jest: lubi to, jara się tym, chętnie ćwiczy, rozwija się ogólnie sportowo. Poświęca na to mnustwo czasu (treningi) + dom. SMS jest tu dla nas wybawieniem. Gdyby nie szkoła sportowa i treningi, siedziała by pół dnia w świetlicy przy stoliku... jeszcze się w życiu nasiedzi. W domu też czasu mało (nie adekwatnie do potrzeb i możliwości). Teraz jest jej czas fikać na trzepaku, albo nawet lepiej na poręczach, stawać na rękach, robić przerzuty, wspinać się po linach, skakać na batucie, czy fikać salta w gąbki Smile Tego szukamy dla niej, bo wiemy, że sprawia jej to radość.

JAk jest z tą sekcją na Legi i ich współpracą ze ZS 60? Z kim się kontaktować, żeby rzeczowo pogadać? Najchętniej napisał bym e-mail, tak żeby miała ta osoba czas na odpowiedź.

No jak byk jest na stronie 220: http://www.sp220.pl/index.php?option=com...&Itemid=97 o akrobatyce dziewcząt i oddzielnie o gimnastyce artystycznej:
http://www.sp220.pl/index.php?option=com...&Itemid=95

A przy ZS 60 też z opisu wynika, że dziewczyny trenują "akrobatykę" nie tylko, gimnastykę artystyczną... http://www.zs60.waw.pl/osporcie/legia-1926

Nie mam nic przeciwko gimnastyce artystycznej, pięknie sięto ogląda, ale jakoś tak zdążyliśmy już się zaprzyjaźnić z gimnastyką sportową - a był to przypadek! Po prostu była sekcja Beaty Lewelskiej w OSW (wyposażone sale do gimnastyki - a jakże!) co dawało nam szansę na treningi całą rodziną (choć każdy co innego). Z tamtąd trafiła do SMS (wytypowanie przez trenerkę + egzaminy sprawnościowe) Dziś chcieli byśmy utrzymać drill, skoro tak wiele czasu już temu poświęciła.
tak jak napisałem nie ma sekcji damskiej na Legii ( nie mamy sprzętu damskiego ) są tylko chłopaki jeśli chodzi o sport, akrobatyka jeszcze jest na Ursusie i na DKS Targówek, 220 to ścieżka akrobatyczna, a ZS 60 nie wiem co z akrobatyką, na pewno jest artystyczna. Nie widzę możliwości poprowadzenia dziewczynki poza rekreacją trener Paweł Olszewski http://www.gimnastyka.warszawa.pl/kontakt/ prowadzi tak dodatkowo, chyba 2 razy w tygodniu. Na stronie sekcji są telefony proszę o kontakt z nim. W sprawach organizacyjnych proszę o telefon do trener Piotra Kulbickiego. Trener dostępny będzie dopiero od wtorku
(2015-04-20, 00:38)Newcio napisał(a): [ -> ]tak jak napisałem nie ma sekcji damskiej na Legii ( nie mamy sprzętu damskiego ) są tylko chłopaki jeśli chodzi o sport, akrobatyka jeszcze jest na Ursusie i na DKS Targówek, 220 to ścieżka akrobatyczna, a ZS 60 nie wiem co z akrobatyką, na pewno jest artystyczna. Nie widzę możliwości poprowadzenia dziewczynki poza rekreacją trener Paweł Olszewski http://www.gimnastyka.warszawa.pl/kontakt/ prowadzi tak dodatkowo, chyba 2 razy w tygodniu. Na stronie sekcji są telefony proszę o kontakt z nim. W sprawach organizacyjnych proszę o telefon do trener Piotra Kulbickiego. Trener dostępny będzie dopiero od wtorku

Newcio, dziękuje za rzetelną odpowiedź. Nie omieszkam skorzystać ze wskazań do kontaktu. Lepsza ścieżka niż nic. W młodszych latach i tak tu jest podstawa. Od początku pracuje się też nad poręczami i tego na pewno było by szkoda. W szkole córki to własnie na poręcze położony jest teraz główny nacisk w jej roczniku na jej poziomie szkolenia (pewnie wynika to z konieczności kształtowania odpowiedniej siły potrzebnej w przyszłości).

Jeszcze raz dzięki.