Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Pozycje statyczne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam chciałem dodać do planu pozycje statyczne takie jak L-sit i stanie na rękach. Będą to pierwsze pozycje statyczne których chcę się nauczyć.
Co do L-sit nie mam wątpliwości, że od niego zaczynam, ale nie wiem jak ze staniem na rękach. To dobre na początek czy lepiej zacząć od innego ćwiczenia statycznego?
Stanie na głowie? Wydaje mi się, że możesz zacząć od stania na rękach, tylko podążaj odpowiednią progresją. Sprawdź post Newcia na ten temat Smile

PS. U Sommera progresja leci w stylu Tripod (kuczne stanie na głowie) -> Stanie na głowie -> Rozciąganie barków -> Stanie przy ścianie brzuchem do ściany -> Stanie z pomocą -> stanie na rękach
Stanie na rękach to podstawowa umiejętność gimnastyczna. Czym wcześniej zaczniesz, tym lepiej. Zwłaszcza, że i tak będziesz doskonalić tę umiejętność całe życieWink
poszukaj tematu o staniu na rękach + temat ze zbiorem sylwetek tam masz wszystkie ćwiczenia pod poziomkę, które zwiększą Ci gibkość i dadzą prawidłową pozycję
Dzięki za odpowiedzi. Zacząłem już ćwiczyć, a sylwetki wprowadziłem na stałe do rutyny Smile