Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plan treningowy do wglądu :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

szocikk1

Witam Smile po przeczytaniu wątku na temat tworzenia programu treningowego postanowiłem ułożyć plan i wkleić go tutaj Smile Plan podzieliłem na dwie części Smile
pierwszy to trening siły w formie obwodu, który będę wykonywał 3 razy w tygodniu rano z wykorzystaniem placu do street workout, a drugą część stanowi trening w domu 5x razy w tyg, w ktorym skupie się na sylwetkach i doskonaleniu pozycji statycznych Smile

Część 1*
Trening siłowy (pon/śr/pt lub wt/czw/sob) - poranny
Rozgrzewka:
Trening właściwy:
1. Pompki w staniu na rękach
2. Podciąganie na drążku nachwytem w pozycji hollow
3. Dipsy
4. Podciąganie na drążku podchwytem w pozycji hollow
5. Pompki nierówne (progresja do pompek na jednej ręce)
6. Unoszenie nóg w zwisie na drążku (póki co do poziomu dam radę)
7. Pistolety
Rozciąganie
*Treningiem tym ćwiczę od jakiegoś miesiąca.

Część 2.
Trening w domu (5 x w tyg) - popołudniowy
Rozgrzewka:
Trening właściwy:
Sylwetki:
1. Hollow hold (ćw. doskonalące sylwetkę)
2. Arch Hold ( ćw. doskonalące sylwetkę)

Statyka:
L-sit (wg wzoru z wątku na temat ćw. statycznych)
Stanie na rękach - nauka
Rozciąganie ( w dni, w które nie ćwiczę rano)

Moje cele to:
Utrzymać poziomkę przez 15 sekund
Nauczyć się stania na rękach
Zrobić 5 pistoletów ( robie ich 2)
Zrobić 5 pompek na jednej ręce ( ledwo jedną robię)
Nauczyć się muscle upa

Prosiłbym o wyrozumiałość jeśli coś jest źle gdyż jak do tej pory ćwiczyłem tylko planem wyżej wymienionym dotyczącym ćwiczeń siłowych. Z góry dzięki za porady Smile
(2015-02-03, 17:18)szocikk1 napisał(a): [ -> ]6. Unoszenie nóg w zwisie na drążku (póki co do poziomu dam radę)

Lepiej o nogach ugiętych najpierw zacznij, potem z poziomu nogi ugięte do klatki piersiowej i dopiero po jakimś czasie o prostych próbuj, nie ma sensu unoszenie nóg prostych do poziomu, jeśli masz na celu wzmocnienie brzucha, bo do poziomu pracuje tylko biodrowo-lędźwiowy i prosty brzucha

(2015-02-03, 17:18)szocikk1 napisał(a): [ -> ]Część 2.
Trening w domu (5 x w tyg) - popołudniowy
Rozgrzewka:
Trening właściwy:
Sylwetki:
1. Hollow hold (ćw. doskonalące sylwetkę)
2. Arch Hold ( ćw. doskonalące sylwetkę)

Raczej sylwetki są traktowane jako element rozgrzewkowy a nie docelowy

(2015-02-03, 17:18)szocikk1 napisał(a): [ -> ]Moje cele to:
Utrzymać poziomkę przez 15 sekund

Żadna filozofia trzymasz jak najdłużej potrafisz odpoczywasz kilka prób i robisz dalej co innego. A jak konkretnie chcesz się do tego przygotować to jest parę sylwetek pod poziomkę


(2015-02-03, 17:18)szocikk1 napisał(a): [ -> ]Nauczyć się stania na rękach

gdzieś już chyba było pisane to i owo o staniu na rękach wystarczy poszukać, jak nie to co nieco mogę podać

(2015-02-03, 17:18)szocikk1 napisał(a): [ -> ]Zrobić 5 pistoletów ( robie ich 2)
Zrobić 5 pompek na jednej ręce ( ledwo jedną robię)

Trzeba próbować i stopniowo zwiększać powtórzenia, lub zacznij robić pistolety odciążając się np. chwytając obiema rękoma za jakąś poręcz filar cokolwiek, i z czasem trzymasz jedną ręką i potem bez podtrzymania się rękoma

(2015-02-03, 17:18)szocikk1 napisał(a): [ -> ]Nauczyć się muscle upa

Gdzieś się rozpisywałem na ten temat wystarczy poszukać

szocikk1

dzięki wielkie za rady Smile

Marcin88

Newcio jeśli dasz radę to napisz jeszcze coś o sylwetkach do stania Smile

Marcin88

Ten znam na pamięć prawie Tongue Myślałem że są jeszcze jakieś dodatkowe pod stanie.. Nie było tematu.
nie robiłem tematu bo miałem zrobić tutorial ale ciągle to się przenosi w czasie
przeszukaj hand stand sommera tam znajdziesz caly program pod stanie na rekach
(2015-02-03, 22:17)Marcin88 napisał(a): [ -> ]Newcio jeśli dasz radę to napisz jeszcze coś o sylwetkach do stania Smile

Sylwetka 1 stajesz na rękach brzuchem do ściany ale dotykasz jej tylko czołem i palcami stóp. Sylwetka 2 leżysz na brzuchu, ręce wyciągnięte przed siebie mocno przyciskasz do podłogi, podobnie nogi, dociskasz też biodra i rotujesz miednicę, tak by oderwać od planszy brzuch. W ten sposób łapiesz prawidłową pozycję do stania.
w sobotę prowadzę warsztaty więc rozpiszę to i owo o staniu także wrzucę to na gimnastyków ale oczywiście bez filmów
Stron: 1 2 3