Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Deska/podpór przodem na przedramionach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

Bylon

Ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy moją ukochaną i bezkonkurencyjną deskę przodem wykonuję dobrze. Niby czuję ten ruch, ale cieszyłbym się z szybkiego spojrzenie okiem profesjonalisty. Smile
Jak sam zobaczyłem zdjęcie mojego wykonania ćwiczenia to w zasadzie się bardzo zdziwiłem - przez "wypchnięte" barki wygląda to zupełnie inaczej, niż z barkami "schowanymi".
No, nieważne, chętnie usłyszę krytykę.

Pozdrowienia!
Stopy grzbietową stroną do podłogi
*Zgięcie podeszwowe stopy - "obciąganie palców" "cecha gimnastyczna" "naprężanie stóp"

Kolana proste ? - Tak
Ułożenie miednicy w tyło pochyleniu ? - Nie
Wypchnięcie barków w przód ? - Jest, powinno być większe
Ułożenie głowy ? - Naturalne
Ułożenie rąk ? - w pięści, polecam położenie całych dłoni na podłodze Smile.

4/5 Big Grin
Bylon, czas podnieść się z przedramion i oprzeć na dłoniach i grzbietach stópSmile

Bylon

Zahirze, a to na dłoniach nie będzie prościej przypadkiem? Bo jeśli chodzi o same stopy, to nie sprawia mi problemu robienie dechy na przedramionach ze stopami na stronie grzbietowej. (Później cyknę fotę). Te barki staram się teraz jak najmocniej wypychać - to jest problem z przyzwyczajeniami z nie-gimnastyki, zresztą wiecie, że deski na siłowni wyglądają zupełnie inaczej.
Mrówek, mógłbyś rozwinąć kwestię tyłopochylenia miednicy? Chodzi Ci o zbliżenie do siebie przyczepów m. prostego brzucha (czyli to źle, że go u mnie nie ma), czy o nadmierne opuszczenie bioder (czyli to dobrze, że go u mnie nie ma)? Najbardziej mnie interesują całe te krzywizny w kręgosłupie, które wyglądają zupełnie inaczej, niż na zdjęciach z kolorowych czasopism, ale wydają mi się naturalne - z grubsza. Czy z nimi jest okej?

A co byście powiedzieli np. o takiej deseczce - https://www.youtube.com/watch?v=pSHjTRCQxIw ?
no im większy łuk na brzuchu tym bardziej będzie zaangażowane całe pasmo mięśni brzucha. Dla mnie podpór na przedramionach jest większym wyzwaniem niż na prostych ramionach
Tak chodzi o przybliżenie przyczepów mięśni brzucha ale nie poprzez załamanie w biodrach a rotację miednicy.
Dla mnie też na przedramionach jest trudniejszy. Tongue
A dla mnie na wyprostowanych dłoniach jest trudniejszy, a na przdramionach można przecież wyciągnąć przedramionach przed siebie [wyciągnąć się] i jest trudniej, ja już robię na jednej ręce i nodze, i dorzucam 10 kg kamiezelki, i dalej zastanawiam się jak jeszcze utrudnić te planki, 2 kg w ręce wyprostowanej przed siebie i na jednej nodze + 10kg kamiezelki + stopa na grzbiecie ?
Tak samo tyłem planki na przedramionach czy wyprostowanych rękach robię na jednej ręce, bez problemu po 60s, spróbuje dojść na jednej nodze
Hannibal proponuje założyć własny wątek w którym umieścisz film, gdzie ocenimy technikę i jakość twojego ćwiczenia.
Stron: 1 2 3