Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plan treningowy - co zmienić co dodać
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

sseba66

Witam,
Zacznę od tego że mam 21lat, 188cm, około 80kg. Nie zaśmiecał bym forum ale nie mam pojęcia czy może być taki plan na początek czy raczej trening z wtorku/czwartku wrzucić w poniedziałki/środy/piątki chociaż wolał bym żeby był to podzielone ze względu na zajęcia wieczorne. Celem jest nauczyć się podstaw takich jak stanie na rękach, wymyk, muscle up, l-sit. A z czasem przejść do back lever'a, fronta i bardziej skomplikowanych figur. Bardziej skoncentrowany jestem nad street workoutem. Treningi będę wykonywał na siłowni wiec mam dostęp do sprzętu. Ewentualnie wtorki i czwartki w domu.

PONIEDZIAŁEK
Rozgrzewka (10min orbitrek + ogólna rozgrzewka)
Podciąganie nachwytem 3x5
Diamond push up z nogami na ławce 3x5
Tyl barkow 3x12
Wznosy nóg 3x12 (nogi ugięte)
Przysiady na bosu 3x20
Ławka rzymska 3x12
Rozciąganie

WTOREK/CZWARTEK
Rozgrzewka (5min orbitrek + ogólna rozgrzewka)
Muscle Up 3x5 (z podskoku)
Hollow Body (1 2x30 / 2 3x20 / 3 6x10 / 4 6x10)
Planka na max
L-sit 2x30sek 90sek odp
Elephant stand 15x4sek 60sek odp
Stanie na rękach przy ścianie jeszcze nie sprawdzalem maksa
Zwis na drążku 3x20sek 60sek odp
Rozciąganie

ŚRODA
Rozgrzewka (10min orbitrek + ogólna rozgrzewka)
Przysiady 3x5
Podciąganie podchwytem 3x5
Dipy 3x5
Wznosy hantli bokiem 3x12
Wznosy nóg 3x12 (nogi ugięte)
Skłony „dzień dobry” 3x12
Rozciąganie

PIĄTEK
Rozgrzewka (10min orbitrek + ogólna rozgrzewka)
Podciąganie nadchwytem wąsko 3x5
Pike pushups 3x5
Wznosy nóg 3x12 (nogi ugięte)
Wyprosty nóg na maszynie 3x12
Wznosy nóg i rąk(prostownik) 3x12
Rozciąganie

Sobota albo Niedziela - Rozciąganie godzinę
Piątek - piłka nożna/siatkówka
Poniedziałek - boks
W swoim planie ująłeś sporo ćwiczeń kulturystycznych, ciężko więc uznać ten plan za gimnastyczny. Twoim celem jest nauczenie się stania na rękach więc przydały by się sylwetki pod stanie. Dalej masz w planach wymyk i poziomkę a brak ćwiczeń izometrycznych pod te elementy. Nie wystarczą same wznosy nóg, trzeba się starać je utrzymywać. Jesli nie jesteś tego w stanie zrobić o nogach prostych, to na początek zrób ugięte.

sseba66

Czyli wywalić ćwiczenia kulturystyczne i zostawić tylko push/pull/core/legs ? Skupić się na wykonywaniu poziomki i reszty chociaż by w najmniejszym stopniu, albo przytrzymaniu paru sekund ? A co z sylwetkami, można gdzieś je na forum albo internecie odszukać ? Bo znalazłem tylko wasz poradnik do hollow body
Jest cały wątek poświęcony sylwetki. Dodaj jeszcze zwisy tyłem na drążku. Świetny byłby również podpór na kółkach, więc warto pomyśleć o ich zakupie.