Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Konfrontacje grudzień
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Robimy ugięcia ramion na poręczach/krzesłach znane też jako "dipy".

Zasady są bardzo proste:
1. konkurencja polega na zrobieniu jak największej ilości ugięć w ciągu jednej minuty (lub do pierwszego zejścia z przyrządu jeżeli nie minęła minuta)
2. ugięcie jest zaliczone jeżeli w dolnej fazie ramię jest zgięte poniżej 90 stopni (bark poniżej łokcia) a w górnej fazie łokieć jest zablokowany
3. można zgiąć nogi jak ktoś nie ma możliwości zrobić z prostymi. nie można wierzgać nogami, proste czy zgięte mają poruszać się tylko w pionie

zachęcam do wzięcia udziału w zabawie.
Dodatkowo poza konkursem można wrzucać filmiki z różnymi wariacjami ugięć - na dowolnym przyrządzie poręcze/kółka/drążek/inne w różnych pozycjach, z obciążeniem itp cokolwiek wam wyobraźnia podpowie Wink

edit:
proszę o ustawienie kamery umożliwiające weryfikację zgodności z zasadami
W sylwetce ? Czy dowolnie ? Bo jak ktoś ma niskie poręcze albo robi na krzesłach to nie zrobi w sylwetce.
(2014-12-02, 14:40)adriano435 napisał(a): [ -> ]W sylwetce ? Czy dowolnie ? Bo jak ktoś ma niskie poręcze albo robi na krzesłach to nie zrobi w sylwetce.

jak ktoś nie ma możliwości w sylwetce to zgina nogi

uwaga! dodaję zasadę (dopiszę ją też do pierwszego posta):
nie można wierzgać nogami, proste czy zgięte mają poruszać się tylko w pionie
No, powinna być duża frekwencja. Ciekawe czy ktoś krzesła połamie Smile
No wreszcie coś dla mnie..!
Ale jak TO się robi na krzesłach? I jaki powinien być wzorcowy rozstaw krzeseł - by było sprawiedliwie?
(2014-12-02, 21:13)toowee napisał(a): [ -> ]No wreszcie coś dla mnie..!
Ale jak TO się robi na krzesłach? I jaki powinien być wzorcowy rozstaw krzeseł - by było sprawiedliwie?

Stawiasz 2 krzesła oparciami do siebie w odległości ok 50 cm, robisz podpór na oparciach i pompujesz Wink
Tylko uważaj bo to nie jest super stabilne
Próba 1
mako52 zaliczone 27 pięknych ugięć, dodatkowo rep za duży zakres ruchu. Niestety jeżeli chcesz wycisnąć więcej to będziesz musiał go trochę skrócić co mnie niezmiernie smuci Wink
Mako, w nagrodę za szybką reakcję dostajesz koszulkę Gimnastycy.plSmile
Brawo Mako, profesjonalne poręcze. Spróbuję coś nagrać, ale ciężko to widzę, bo średnio mam gdzie, krzesła nie nadają się, więc pod koniec miesiąca raczej dopiero coś zmajstruje jak będę w domu.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7