Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Proszę o skontrolowanie planu na redukcję metodą gimnastyczną :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Moim celem jest zrzucanie trochę tkanki tłuszczowej z klatki piersiowej i brzucha. Przy wzroście 183 ważę 67 kg, lat 18.
W poniedziałki, środy i soboty, mam około godzinki na salce, gdzie są kółka, lina czy materace. Kółka są dla mnie nowością więc ćwiczenia też są podstawowe. Wobec tak krótkiego czasu nie robię wtedy sylwetek.


Poniedziałek

-rozgrzewka
-podpór na kółkach ustawionych równolegle do ciała, dążę do 5 X 30 s
-naprzemiennie z podporem wspinanie po linie na samych rękach, 1 powtórzenie 1 wejście( ta linę wrzuciłem dla urozmaicenia, czy wyrzucić ? )
-negatywy w ugięciu ramion na kółkach(równolegle do ciała) 3 X 5 powtórzeń
-w klęku podpartym o rękach prostych: rozpięcia 3 X 5, prowadzenie kółek do przodu, 3 X 5, rozpięcie z rozjazdem w przód 3 X 3
-podciąganie z nogami na podwyższeniu 3 X 7
-podczas przerw między ćwiczeniami robię po kilka przewrotów
-na koniec trochę zwisu przerzutnego i króciutkie rozciąganie ze względu na ograniczony czas


Wtorek (ćwiczenia w domu)

-rozgrzewka
-sylwetki gimnastyczne, 2 serie, ale dążę do 3
-mostki, skłony.
-stanie na rękach 5 X 30 s
-l sit wyliczenie czasu zgodnie z wątkiem o pozycjach statycznych
Obwodzik:
-Podciąganie(oczywiście w syletce)- max czyli 6/7 powtórzeń
-Ugięcia ramion na poręczach- max czyli 7/8 powtórzeń
-Przysiady wąskie z handelkami po 5 kg – 10 powtórzeń
-w pozycji na kolanach rozjazdy na kółku gimnastycznym – 10 powtórzeń
-unoszenie na palcach u nóg po 10 powtórzeń na jedną nogę.
-unoszenie zgiętych nóg do klatki piersiowej na poręczach 10 –powtórzeń.
Do ilu serii dążyć ? 5 ? Jakie przerwy między ćwiczeniami i seriami ?
-rozciąganie


Środa

To samo co w poniedziałek


Czwartek

Myślałem nad Tabatą, thruster. Co sądzicie ? Czy zwykły trening ?


Piątek

-rozgrzewka
-sylwetki gimnastyczne,
-mostki, skłony.
-Tuck planche
-Tuck front lever
-obwodzik ten sam co we wtorek


Sobota

To samo co w poniedziałek i środę.


Niedziela
W Zależności od zmęczenie dzień odpoczynku lub sylwetki i ewentualnie bieg interwałowy

Bardzo proszę o ocenę i poprawkę.
Z góry dzięki.
67 kg przy wzroście 183 cm i chcesz redukować?!

Sebastian

Przy wzroście 183 ważę 67 kg, lat 18???????? Pokaz foto, jak dla mnie masz niedowage, masuj chopie.
Dziś wrzucę fotkę. Oczywiście przed treningiem ?
Niektórzy są szczupli ale mają odłożone zapasy na czarną godzinę Wink tzw skinny fat
jeżeli chcesz stopić tłuszczyk to oblicz zapotrzebowanie i odejmij od tego 15-20%
do tego trening siłowy, czyli ok 5 powtórzeń w serii, ale to ma być ciężkie 5 powtórzeń a nie na luzaku.

pn/śr/sb
liny nie wyrzucać za nic w świecie.
skoro nie masz na tej sali za dużo czasu to rozciąganie zrób w domu wieczorem a na sali wykorzystaj kółka i linę na maxa.

wt/czw
rób trening wtorkowy

nd
tylko rozciąganie
Fotki bez żadnego napięcia. Sporo zależy od światła.

[Obrazek: 1415616469521hWJVr.jpg]
[Obrazek: 1415616726924RWMts.jpg]
[Obrazek: 14156168172413lvOr.jpg]


A co w piątki robić ? Rozumiem, że tabatę sobie odpuścić ?

Nie mogę wrzucić fotek żeby je tu pokazywało. Trzeba kliknąć na obrazek i otwórz grafikę w nowej karcie.
poprawiłem ci linki do zdjęć Wink
jak chcesz robić tabatę to rób, możesz też odpocząć i porozciągać się, pospacerować. I tak masz trening 5x/tydzień więc lepiej przeznaczyć go na regenerację.
W niedzielę dodałbym jeszcze długi spacer bo podobno to jest aktywność, w której od razu organizm wykorzystuje energię z zapasów.
Według mnie nie ma potrzeby skupiać się na redukcji. Jeśli wzmocnić mięśnie brzucha stanie się wyrazisty. Ja bym skupił się na normalnym treningu który wrzuci Ci trochę suchego mięsaSmile
dokładnie, przy dobrym treningu rekompozycja sama się wydarzy Smile
OK, zaufam wam Smile
A co do planu to będzie ok ? Czy wyrzucić obwody a zamiast nich we wtorki i czwartki skupić się np na drążku i ugięciach ramion, ale dążyć do większej ilości powtórzeń aby nabrać mięska ?
I starać się zwiększyć liczbę powtórzeń do 10-12 ?
Stron: 1 2