Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plan treningowy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Marcin88

Witam,opracowałem dla siebie trening pod stanie na rękach/pompki w staniu na rękach.Chciałbym żebyście go zweryfikowali:

Mój cel:
- Stanie na rękach w poprawnej sylwetce
- Pompki w staniu na rękach w celu ogólnego zwiększenia siły

Mój drugi cel to Waga tyłem ale nie napisałem sobie jeszcze progresji (jak napisze to też wrzuce)


1 - Pike pushups --> 5x5



2 - Negative handstand pushups --> 5x3



3 - Shoulder taps in handstand --> 10:15 powt. x3



4 - Handstand shrugs --> 10x4



5 - Shoulder taps in pike --> 10x4



6 - Handstand facing wall --> 5x20sek (będę zwiększał ilość serii)



7 - Pike handstand walk around the box --> 3x3 okrążenia w każdą strone




Mysle że 2 razy w tygodniu przez pierwsze 2 tygodnie a póżniej zwiększe do 3 treningów Smile Chciałbym dodać do tego 1 lub 2 treningi siłowe,ale ich propozycje napisze na dniach.Oczywiście po każdym "handstand day" mobilność obręczy barkowej.przede wszystkim krążenia przód/tył kijem


(2014-10-15, 09:32)Marcin88 napisał(a): [ -> ]Oczywiście po każdym "handstand day" mobilność obręczy barkowej.przede wszystkim krążenia przód/tył kijem
Ja bym to robił po każdym treningu, a nawet codziennie i nie z kijem tylko z gumą, bo ta dodatkowo będzie przyciągać ręce do siebie. Smile
Nie wiem czy to oczywiste, i tego nie napisałeś, ale nie zapomnij o tym żeby też próbować stawać na ręce[bez żadnych ścian etc.] i utrzymywać się chwilę w tej pozycji.

polecam też coś na nadgarstki, np. to https://www.youtube.com/watch?v=-KcfVQYI...WL&index=1

Marcin88

Mobilność nadgarstków robię zawsze przed każdym treningiem, a rozciąganie barków zrobie z gumą i z kijem..codziennie Smile
Wywaliłbym te ćwiczenia pike bo po co one skoro robisz trudniejszą wersję w staniu na rękach. Dołożyłbym sylwetki pod stanie na rękach i opcjonalnie handstand wall walk dla wzmocnienia barków (opcjonalnie bo masz już ćwiczenia na barki).
Przekładanie z gumą jest łatwiejsze niż z kijem bo możesz poszerzyć chwyt w najtrudniejszej fazie rozciągając gumę.

Marcin88

(2014-10-15, 15:33)rafal napisał(a): [ -> ]Wywaliłbym te ćwiczenia pike bo po co one skoro robisz trudniejszą wersję w staniu na rękach. Dołożyłbym sylwetki pod stanie na rękach i opcjonalnie handstand wall walk dla wzmocnienia barków (opcjonalnie bo masz już ćwiczenia na barki).
Przekładanie z gumą jest łatwiejsze niż z kijem bo możesz poszerzyć chwyt w najtrudniejszej fazie rozciągając gumę.

Czyli wszystkie w 'pike' wyrzucam a reszta ok? I dorzucam handstand wall walk np: 5×3 może być? Sylwetki pod stanie na rękach, nie wiem jak one wyglądają..
Wrzuć sylwetki, jeśli chcesz kształtować stanie na rękach, bo stać już potrafisz czas na doskonalenie, czyli stanie bez ściany a z ścianą (też w sylwetce Wink ) w sylwetkach na czas Smile.