Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plany do oceny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam, ćwiczę z masą ciała od grudnia. Trochę poczytałem i ułożyłem 2 plany treningowe, ale nie wiem który będzie odpowiedniejszy.

Cele:
1. 12 pełnych podciągnięć
2. 20s L-sit w sylwetce
3. Stanie na rękach, przynajmniej przez chwilę utrzymać bez ściany
4. BackLever w rozkroku

Są to cele na których najbardziej mi zależy. Teraz plany:

1/

Handstand
L-sit lub backlever (na zmianę)

Podciąganie szerokim nachwytem (3 serie)
Ugięcia ramion (3 serie)
pompki diamentowe (3 serie)
Unoszenie nóg do drążka(3 serie)
Pistolety(3 serie)

2/
Poniedziałek:
Handstand
Pompki z rękoma szeroko
Pompki diamentowe
Pompki z nogami na podwyższeniu
Ugięcia ramion
Pompki z prostowaniem jednej ręki
Wtorek:
L-sit
Podciąganie nóg do drążka
Podciąganie kolan
Plank
Wycieraczki z ugiętymi nogami
Nożyce
Środa:
Front lever
Podciąganie nachwytem szeroko
Podciąganie podchwytem zamkniętym
Pompki z jedną ręką na podwyższeniu
Podciąganie nachwytem zamkniętym
Czwartek:
Back lever
Przysiad z wykrokiem
Kaczy chód
Przysiady na jednej nodze
Wspięcia na palce
Przysiady z wyskokiem

Ćwiczenia statyczne będę wykonywał tak że dzielę max na 2, potem 60 przez to co wyszło i tyle serii robię połowy maksa. Siłowe w 3 seriach. W drugim planie wychodzi piątek wolny i od nowa powtarzam.
Czy te plany są w miarę dobre? Który polecacie wybrać lub coś zmienić?
Pozdrawiam, aro400
co do podciągnięć są trzy metody, trening amstronga, metoda piramidy i odwróconej piramidy i jeszcze jedna "dobijająca", czyli robisz tyle ile potrafisz a potem z pomocą do odmowy

poziomki możesz robić codziennie do 5 serii po 10 sekund
Stanie na rękach możesz robić codziennie, w sumie to trzeba obszerną progresję do stania na rękach rozpisać, tych ćwiczeń ze 20 albo i więcej jest zrobię to w lipcu

do wagi tyłem gdzieś jest progresja i ćwiczenia pomocnicze, poszukaj w wyszukiwarce, do wagi tyłem ćwiczenia możesz spokojnie 2-3 razy w tygodniu robić reszta ćwiczeń, które rozpisałeś co tydzień jak dla mnie mógłbyś robić każdego dnia jako ogólną siłę po treningu głównym
Czyli jak robię w jeden dzień trening pod wagę tyłem to po tym jeszcze podciąganie, pompki brzuch itd? I to codziennie (ze zmianą ćwiczenia statycznego) chyba że czuję, że muszę odpocząć?
tak na tym polega gimnastyka wybierz sobie ze 10-12 ćwiczeń różnych na całe ciało i walisz 2-3 obwody
10 ćwiczeń na jednym treningu x2-3 to nie za dużo jak na jeden trening? Nie wiem czy dam radę tyle cisnąć.
no to wprowadzaj stopniowo zacznij od 5-6 i powoli zwiększaj ilość , ja robiłem kiedyś 15 ćwiczeń w obwodzie, da radę jeśli to są ćwiczenia na całe ciało
Ok a jeszcze jedno pytanie. Bo te obwody to mi głównie na wytrzymałość pójdą chyba, a do robienia coraz bardziej zaawansowanych technik potrzebna jest siła. Mógłbyś wytłumaczyć dlaczego będą lepsze obwody od serii?
to na sam koniec się robi by Ci mięśnie nie rosły i żebyś nie rósł niepotrzebnie, bo gimnastyka nie na tym polega by być wielkim, ale proporcjonalnym do wzrostu i wycisnąć z mięśni jak najwięcej mocy, siły, elastyczności itd. Każdy kilogram więcej może utrudniać wykonanie elementu, którego wcześniej się nauczyłeś
Mam 185cm wzrostu i ważne 67kg, chciałbym przytyć tak do 77kg. Dlatego nie zbyt pasują mi te obwody, które mają zapobiegać rośnięciu.
szkoda, że dopiero teraz piszesz jaki jest cel twoich treningów... Skoro jest to 10kg masy to radzę zacząć ćwiczyć ze złomem bo poziomkami i kaczym chodem raczej nic nie zdziałasz. Ćwiczenia wielostawowe na wolnych ciężarach - martwy ciąg, przysiady ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc, wiosłowanie w opadzie, wyciskanie nad głowę. Nie jestem ekspertem, Newcio na pewno coś mądrze doradzi w kwestii żelaza.
Stron: 1 2 3