Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Współczesny trening siły mięśniowej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
O dziwo nie ma tutaj tematu o tej książce, a ja zastanawiam się nad zakupem.

Jest może ktoś w jej posiadaniu? Byłbym wdzięczny za foto lub skan spisu treści. Smile
Szukam tej książki od kilku miesięcy , wszędzie nakład wyczerpany.

Wysłane z mojego LG-E430 przy użyciu Tapatalka
Katowicki AWF szykuję edycję III więc warto poczekać trochę Smile

Książkę bardzo polecam szczególnie dla osób które interesują się pracą trenera. Jeśli chodzi o gimnastykę nie znajdziecie tam gotowych schematów pracy ale przy odrobinie wyobraźni i doświadczenia można bardzo fajnie wykorzystać książkę w budowie planów treningowych! Smile
Seth, o tej książce była już kilkukrotnie mowa. Mrówek czerpał z niej pisząc o metodach rozwoju siły a Robert rodzajach pracy mięśniowej Smile
Wiem, wiem, moje zdziwienie dotyczyło jej braku w tym dziale. Smile

Znalazłem spis treści wstawiony przez Szymona na forum kp:
Bef napisał(a):1. WSTĘP
2. MIĘŚNIE SZKIELETOWE - struktura, metabolizm, energetyka, skurcz
3. UKŁAD WEWNĘTRZNEGO WYDZIELANIA
4. SUPLEMENTACJA W PROCESIE WSPOMAGANIA SIŁY MIĘŚNIOWEJ I WYDOLNOŚCI ORGANIZMU
5. BIOMECHANICZNE ASPEKTY ĆWICZEŃ OPOROWYCH
6. WIELOLETNI PROCES ROZWOJU MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
7. CHARAKTERYSTYKA SIŁY MIĘŚNIOWEJ
8. ELEMENTY METODYKI TRENINGU SIŁY MIĘŚNIOWEJ
9. METODY TRENINGU SIŁY MIĘŚNIOWEJ
8.1. Trening wstępnej adaptacji
8.2. Metoda kulturystyczna
8.3. Metoda maksymalnych obciążeń
8.4. Metoda ekscentryczna
8.5. Metoda ciężkoatletyczna
8.6. Metoda kształtowania mocy mięśniowej
8.7. Metoda plajometryczna
8.8. Metoda obwodowa
8.9. Metoda H.I.T (high intensity training - metoda wysokiej intensywności)
8.10. Metoda izometryczna
10. WYKORZYSTANIE TRENINGU FUNKCJONALNEGO W PRZYGOTOWANIU MOTORYCZNYM (na przykładzie koszykówki)
11. TRENING SIŁY MIĘŚNIOWEJ DZIECI I MŁODZIEŻY
12. SPECYFIKA TRENINGU SIŁY MIĘŚNIOWEJ KOBIET I MĘŻCZYZN
13. TRENING SIŁY MIĘŚNIOWEJ OSÓB STARSZYCH
14. TRENING REHABILITACYJNY
15. PERIODYZACJA TRENINGU SIŁY MIĘŚNIOWEJ W OKRESIE PRZYGOTOWAWCZYM MAKROCYKLU
16. METODYKA KSZTAŁTOWANIA GIBKOŚCI
PIŚMIENNICTWO
Dobrze że temat został poruszony, po spisie treści wygląda interesująco pomimo iż większość zagadnień jest mi dobrze znana.Czasami trzeba coś kilka razy przeczytać aby właściwie zrozumiećSmile.
Mrówek, znasz przypuszczalny termin wydania lll ed.?
Plus minus słyszałem o wakacjach
Jestem w trakcie czytania, swoją drogą wyrwałem ją na serwisie aukcyjnym za 20zł Smile Treść jest ciekawa i merytoryczna, polecam tak fachową literaturę.
Ale czy ta wiedza jest naprawdę fachowa? Uginanie ramion na poręczach zakwalifikowane jest do ćwiczenia większego mięśnia piersiowego, Newcio ma inne zdanie na ten temat Big Grin
tak rozmawialiśmy o tym, są zaliczane ale nie ma to ćwiczenie takiej wartości jak rozpiętki czy wyciągi, trzeba żeby było to ćwiczenie wartościowe robić w szeroki podporze, ale to nadal 1/3 pracy mięśniowej piersiowego, co z kolei pompuje mięsień odcinkowo a nie całościowo. Wybór należy do Ciebie

Kello

Reasumuje temat, Mrówek są już jakieś konkretne wieści o 3 edycji bo miała wyjść w okolicach wakacji, a zaczął się sierpień i nic nie wiadomo?
Stron: 1 2