Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening dla świeżaka
#11

Ja na koniec treningu dodałbym jeszcze w ramach ćwiczeń pozycji statycznych podpór. Po pierwsze jest to proste ćwiczenie, po drugie "uczy" prostować ręce do końca a wiele początkujących osób nie ma takiego nawyku. Po trzecie wyrabia nawyk napinania wszystkich mięśni. Co prawda można na te elementy zwracać uwagę podczas pompek ale moim zdaniem wykonując dodatkowo podpór łatwiej jest takie nawyki wyrobić.
Osobom które mają problem z dociskaniem odcinka lędźwiowego podczas robienia nożyc polecam cały ten wątek:
http://gimnastycy.pl/forum/watek-dociska...do-podlogi
#12

Słuszna uwaga Robert. dodam, że pozycje statyczne doskonale odżywiają też mięsień, więc warto wprowadzić podpór przodem na koniec.
#13

(2013-11-19, 16:29)zahir napisał(a):  Michał, to nie to samo. W ćwiczeniu które zaproponowałem tułów podciągamy pionowo do góry. Stopy możemy umieścić na jakimś podwyższeniu np. krześle.

Chyba tego nie widzę Smile Bo dla mnie w obydwu ćwiczeniach podciągamy tułów pionowo do góry. Różnicę widzę jedynie w tym co chwytamy - stół czy drążek. I tu różnica może być w chwycie, bo stół możemy złapać z boku uzyskując coś na kształt chwytu neutralnego.
W obydwu przypadkach piszesz, ze nogi leżą na podłodze. I tu i tu możemy stopy postawić na podwyższeniu, choć w przypadku stołu tylko do pewnego momentu Smile

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#14

W wiosłowaniu podciągamy tułów pod kątem 45 stopni. To drugie ćwiczenie to już wprawka do podciągania, tyle że odciążamy się poprzez położenie stóp na ziemi a jeszcze lepiej na jakimś podwyższeniu. To takie podciąganie scyzorykowe.
#15

Ok. teraz załapałem - zmyliło mnie to, że napisałeś o niskim drążku i nogach opartych na podłodze. Skojarzyło mi się z 2 krokiem podciągania ze Skazanego. Rozumiem, że chodziło Ci bardziej o krok 3. Dzięki za wyjaśnienie.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#16

Film z rozgrzewką gimnastyczną. Myślę, jednak, że warto ją uzupełnić o ćwiczenia, które Zahir wymienił w punkcie 2 i 3.
#17

Dzięki za filmik Robert Smile
#18

Super rozgrzewka, wrzucam czesc do wlasnej. Znam wielu ludzi, ktorzy by przy niej padli. Idzie rep.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump
#19

a myślicie, że ćwiczenia na takich taśmach XTR, z różnymi wariantami pompek na przykład to zda egzamin? szukam domowych sposobów na trening dla początkującego
#20

Fajna zabawka, propsuje. Smile Nie jestem tylko pewien czy dobra dla początkującego. Podpór zwieszony w trx wymaga mocnych mięśni brzucha i dobrej stabilizacji, już wypracowanej na ziemi.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości