Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tabata
#31

Po pół roku było oki Smile
A po tabacie zawsze czuje przez min dzien mam zawsze uczucie głodu co mi mega przeszkadza w utrzymaniu diety Smile
Po tabacie potrzebuje tez około 10 min odpoczynku,
Po Adama rozgrzewce nie miałem tego luksusu zeby odpocząć Smile

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#32

Niema jednego wyznacznika kiedy należy rozpocząć taki typ treningu, na pewno będzie tutaj miał wpływ:
wiek
płeć
staż treningowy
przeciwwskazania (choroby)
etap treningowy

Trening tego typu nie jest przeznaczony dla osób "początkujących" czyli takich które dopiero rozpoczynają swoją przygodę treningową. Ponieważ nie posiadają z automatyzowanego schematu ruchu, co może skutkować kontuzjami przy wysokiej intensywności jak wiadomo intensywność obniża jakoś wykonywanego ruchu.
Jako zamiennik polecam obwód lub zabawy biegowe.
#33

Mrówek, ale "przeciwwskazania" pisze się razem Tongue

(*a "nie" z czasownikami osobno, ale to szczegół Wink )
#34

nie chodzi tylko o to, ze "nie posiadają z automatyzowanego schematu ruchu" i grozi to kontuzja, bo w sumie jaka kontuzje mozna zlapac robiac np. przysiad z obciazeniem ciala? chodzi o bardziej o to, ze w sposob nadzwyczajny jest obciazony uklad sercowo- naczyniowy, nieprzygotowany do takiej pracy.

kp
#35

Zgadzam się z Mrówkiem i Kubusiem. A wszystko można podsumować: nie polecamy Tabaty początkującym.
#36

Dzięki Wylfryd Smile internet zabija język polski.

Kubuś przy dużym obciążeniu (ilość powtórzeń także wlicza się do obciążenia) mięśnie słabną co może skutkować kontuzjami między innymi w obrębie stawu kolanowego. Trzeba patrzeć szerzej na ludzi którzy nigdy nie mieli do czynienia z wysiłkiem a nie tylko przez własne doświadczenia.

Nie zapominajmy o utrwalaniu złych nawyków.
#37

masz racje. skrzywienie "zawodowe" Smile

kp
#38

Nie bój się też mam czasami z tym problem Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości