Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tabata
#21

http://gimnastycy.pl/forum/watek-rozgrze...rozgrzewka

Na seminarium na Zawiszy wszystkie ćwiczenia były po ok. 20 powtórzeń, były tam też pompki tygrysie, przysiad sumo z przenoszeniem ciężaru ciała z jednej nogi na drugą i rozciąganie.
#22

Napisałem że osoba ta jest początkująca..czyli zaczyna coś robić.Nie wraca po dłuższej przerwie..
Jeśli modyfikujemy czas pracy i odpoczynku to już nie jest tabata bo ona ma określone zasady.Podejście przez początkującego do intrwałów na początku swojej przygody to nieporozumienie.. Trening taki mocno obciąża układ nerwowy co może u takiej osoby skończyć się po pewnym czasie brakiem chęci na jakiekolwiek treningi! Takie moje zdanie..
Porządna rozgrzewk i taka osoba już wysiada a gdzie tam interwały! Big Grin
#23

(2015-04-01, 19:50)Robert napisał(a):  http://gimnastycy.pl/forum/watek-rozgrze...rozgrzewka

Na seminarium na Zawiszy wszystkie ćwiczenia były po ok. 20 powtórzeń, były tam też pompki tygrysie, przysiad sumo z przenoszeniem ciężaru ciała z jednej nogi na drugą i rozciąganie.

Dzięki. Dam znać, gdy wypróbuję Big Grin
#24

(2015-04-01, 17:27)mlody1410 napisał(a):  nadal nikt nie odpowiedział mi kto jest według was początkujący
ja się uważam za początkującego a trzaskam tabate 20 na 10 i tak 8 serii Smile

Nie chodzi o to, by dawać precyzyjną definicję. Po prostu wysiłek trzeba mądrze dawkować, słuchając swojego ciała i tyle.
#25

Zahir to właśnie napisałem w pierwszym moim poście z tego wątku
Żeby ćwiczyć z głowa
Inni czepiali sie słowa początkujący
Wiec proszę ich o zdefiniowanie kto jest a kto nie początkującym
Jakie maja kryteria tego Smile

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#26

ok mlody - jestes thebesciak! jako "poczatkujacy" masz juz wydolnosc olimpijska, (bo tabata byla pomyslana dla judokow klasy olimpijskiej, rerezentacji Japonii). Gratuluje! Masz ogromne mozliwosci.

kp
#27

podaruj sobie te uprzejmości które nie maja nic wspólnego z tematem,
każdy ma prawo do swojego zdania i opinii, ja przedstawiałem na swoim przykładzie, nie do wszystkich ćwiczeń potrzebna jest wydolność olimpijska,
z twojego rozumowania wynika że tylko ktoś kto ma wydolność olimpijską może uprawiać tabate
temat tabaty poruszany był niejednokrotnie wówczas nikt nie powiedział że jest to dla zaawansowanych sportowców
przepraszam że zaburzyłem Twój schemat myślowy
podkreślę raz jeszcze ćwiczy się z głową

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#28

Panowie, dajcie spokój, bo ta dyskusja przeradza się w hejt Sad
#29

ja nie hejtuje. czasami zdarzaja sie fenomeny fizjologiczne. Co do tabaty - wielu ja myli z treningien interwalowym realizowanym w 4 minuty.

kp
#30

(2015-04-01, 19:45)mlody1410 napisał(a):  Adama rozgrzewkę trzeba przeżyć a nie linkować Wink
Eh oby te czasy wróciły 45 min rozgrzewki i niezapomniana mina trenera obserwującego ból skazańców
Hahahaha

Jeśli spokojnie przechodziłeś rozgrzewkę Adama i była to dla ciebie tylko rozgrzewka a nie droga przez mękę to nie gadaj o początkujących bo niepotrzebnie zamieszanie wprowadzasz Tongue. Lepiej napisz o odczuciach na koniec jednego i drugiego.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości