Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Przykładowa dieta gimnastyka :)
#21

warzywa (nie zapominac o zielonych), w tym jak najwiecej surowych.

kp
#22

jarmuż

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#23

Oliwa z oliwek,olej kokosowy,olej lniany,siemię lniane :-)
#24

burgery, stripsy, pizza, piwo

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#25

Rafale, nie zapominaj o Hot Wingsach, Hot Dogach i czipsach Wink
#26

(2015-03-30, 13:40)zahir napisał(a):  Tyle, że kasza gryczana sprzedawana w sklepach najczęściej jest prażonaSad

Nigdy nie zagłębiałem się w temat prażenia kaszy gryczanej. Dlaczego prażą i dlaczego jest to zła praktyka?
#27

Prażenie to obróbka cieplna, więc pewnie najzwyklej w świecie marnuje się połowa witamin i innych wartości. Tongue
#28

(2015-03-31, 03:09)Seth napisał(a):  Prażenie to obróbka cieplna, więc pewnie najzwyklej w świecie marnuje się połowa witamin i innych wartości. Tongue

Jak gotujesz kasze to to też obróbka cieplna, a wychodzi na dobre bo neutralizuje działanie kwasu fitynowego i pozwala nam ją strawić.
#29

Satetsu, myślę, że jest różnica pomiędzy gotowaniem a prażeniem które jest obróbką cieplną "na sucho". Robi się to dla smaku i nie stosuje w innych rodzajach kaszy.

Zaznaczam, że sam chętnie dowiem się więcej na ten temat. Kieruje się prosta zasadą by jeść żywność jak najmniej przetworzoną i dlatego unikam kaszy gryczanej (choć bardzo ją lubię) i wolę jęczmienną albo pęczak. Ale przyjmę logiczne argumenty jeśli ktoś przekona mnie, że prażenie nie szkodzi.
#30

Dla bardziej wytrwałych: yadda.icm.edu.pl/agro/element/bwmeta1.element.agro-article-6f808ecf-240a-489f-bc43-e6d9a1b86e60/c/06_Dziedzic.pdf

Wink

A dla mniej:
1. W wyniku prażenia zaobserwowano znaczącą zmianę (zmniejszenie) w ilości białka w kaszy przed i po prażeniu;
2. Procesy obłuskiwania i prażenia nie miały istotnego wpływu na zawartość tłuszczy (jedynie proces łamania stosowany podczas obłuskiwania zmniejszył zawartość tłuszczu);
3. Prażenie ziarniaków gryki spowodowało zmniejszenie zawartości glukozy, galaktozy z frutkozą i arabinozy, a zwiększenie sacharozy *

A wnioski, czy to dobrze, czy źle wyciągnijcie sami Wink

*K. Dziedzic, D. Górecka, A. Drożdżyńska, K. Czaczyk - "Wpływ Procesu otrzymywania kaszy gryczanej prażonej na zawartość wybranych składników odżywczych" (podlinkowana praca Smile )


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości