Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podsumowanie roku
#1

Kolejny rok działalności za nami Smile Czas podsumować naszą ubiegłoroczną aktywność. Był to czas bardzo intensywnej pracy. Nie wszystko nam wyszło, nie mniej jednak sporo udało się zrobić. Za najważniejsze uważam:

1) Regularne organizowanie seminariów. Dzięki nim użytkownicy forum nie tylko mogą podciągnąć swoje umiejętności, poznać "na żywo" gimnastyczną metodykę, czy nabrać motywacji. Te spotkania, przede wszystkim przenoszą nas ze świata wirtualnego do realu. Poznajemy się, uczymy od siebie, wspieramy, spotykamy prywatnie, powoli wyrabia się dzięki nim "przynależność plemienna" Smile

2) Grupa instruktorska. Dzięki niej wielu z nas może się intensywnie rozwijać. Do niedawna dostęp do profesjonalnego trenera gimnastyki był praktycznie osiągalny tylko dla wybranych, czyli zawodników. Teraz dzięki tej grupie można czerpać wiedzę płynącą szerokim strumieniem. Kilka osób dzięki tym możliwościom postanowiło mocniej zająć się gimnastyką. Dwóch jej członków otworzyło własne kluby, kolejny zmienił kierunek studiów, by móc rozwijać się w tej dziedzinie i zostać certyfikowanym instruktorem. W zasadzie wszyscy uczestnicy "instruktorki" są ambasadorami gimnastyki w swoich środowiskach i wielu z nich dzieli się tą wiedzą z innymi. A przy okazji dzięki tej inicjatywie szkoli nam się nowy narybek trenerski a starzy instruktorzy wciąż się rozwijają, ucząc się od najlepszych.

3) Powiększenie grona instruktorskiego. Nie tylko mamy coraz więcej certyfikowanych instruktorów gimnastyki (ostatnio dołączył do nas kolejny - Gonzo), lecz również mamy instruktorów kulturystyki, pilates, crossfit. Aktywnymi użytkownikami na naszym forum są również trenerzy innych dyscyplin takich jak np. bjj, czy inni specjaliści (np. lekarze). Wprawdzie nie wszyscy chcą, by zmieniono im nicki i wolą się wypowiadać jako zwykli użytkownicy, nie mniej jednak poziom merytoryczny dzięki ich aktywności stale się podnosi.

4) Tutoriale. Pomimo różnych trudności staramy się wciąż produkować nowe (ostatnio coraz regularniej). Jest to część naszej misji propagowania gimnastyki. Dostajemy informacje zwrotne, że dzięki nim wiele osób nauczyło się nowych umiejętności.

5) Stypendia. Na razie przyznaliśmy 4. Może to niewiele ale cieszy nas, że możemy pomagać w rozwoju ludziom którzy maja pasję i motywację.

No dobrze, trochę się pochwaliliśmy, to teraz parę słów o najbliższych planach.

1) Nawiązaliśmy kontakty z gimnastykami z Ukrainy. Już wkrótce planujemy pierwszy wyjazd szkoleniowy (na razie dla zamkniętej grupy jako rekonesans). Wkrótce otwarte szkolenia z instruktorami zza wschodniej granicy. W tym roku planujemy również seminaria poświęcone gimnastyce izometrycznej które będą prowadzone przez mistrza Nickolaya Muraviejnika, twórcy autorskiego programu szkolenia i trenażera do treningu izometrycznego.

2) W tym roku planujemy kilka eventów które dadzą nam sposobność do spotkania się, wspólnego treningu, rywalizacji w konkursach itp. Jesteśmy również zainteresowani odwiedzinami u Was i wsparcia merytorycznego prowadzonych przez Was grup.

3) Seminaria. W tym roku chcemy przygotować kilka perełek. Wstępnie rozmawialiśmy na temat prowadzenia seminarium z Leszkiem Blanikiem. Mamy również w planie seminaria prowadzone przez akrobatów cyrkowych.

4) Praca. Jesteśmy na etapie finalizowania projektu pozwalającego znaleźć pracę osobom związanym z gimnastyką. Będzie to dotyczyło nie tylko instruktorów, lecz również fascynatów którzy osiągnęli na tyle wysoki poziom, by wystąpić z pokazem swoich umiejętności.

Nie sposób wymienić wszystkich planów i rodzących nam się w głowach pomysłów. Przede wszystkim jednak jesteśmy dla Was i chcemy rozwijać się w kierunkach najbardziej optymalnych dla Was! Dlatego będziemy wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi uwagami na temat tego co robimy. Które z kierunków działania mają Waszą akceptację? Które Wam się podobają a które nie? Będzie my również wdzięczni za podzielenie się z nami Waszymi pomysłami, więc serdecznie zapraszam do dyskusjiSmile
#2

Ja jestem wdzięczny za umożliwienie mi raz na jakiś czas uczestniczenia w seminariach, spotykaniu fantastycznych, a co najważniejsze dobrych ludzi. Wiem, mógłbym więcej, ale są jednak wyższe potrzeby... Undecided Kiedyś mój trener piłki nożnej powiedział: "Grasz bardzo dobrze, masz przegląd pola i potrafisz grać w piłkę, ale jesteś trochę bojaźliwy..." Od tego czasu minęło prawie 10 lat Big Grin A ja nadal taki jestem. Big Grin
Ok, przejdźmy do ad rema. Mnie podobają się punkty 1,2,4... 3 już doświadczyłem, choć zawsze zastanawiałem się dlaczego nie zapraszacie Leszka Blanika. Big Grin Macie ogromne możliwości. Dzięki Wam przechodzimy renesans i wracamy do kultury rozwoju ciała po starożytnemu. Taki system mi się bardzo podoba. 4 punkt da chyba wszystkim pasjonatom tego sportu najwięcej dobrego... Wink
#3

Fajnie jakby udało się od czasu do czasu jakieś seminarium bardziej na wschodzie zorganizować Rolleyes
#4

W planach jest Biała Podlaska Smile
#5

Tak. W białej jest dobra sala i mamy tam dobre kontaktySmile do tej pory unikaliśmy trochę tej lokalizacji, bo to jednak koniec Polski, lecz zanosi się, że intensywny rozwój klubu "Jest Progress" zapewni nam odpowiednią ilość chętnych na taką imprezę Smile choć osobiście gorąco zachęcam wszystkich do brania udziału w seminariach niezależnie od tego gdzie się odbywają. Niezależnie od tego na jakim jest się poziomie takie imprezy są doskonałym miejscem wymiany doświadczeń, ładowania akumulatorów i zdobywania wiedzy. Dlatego Ci najsilniejsi są na wszystkich Smile
#6

(2015-01-05, 22:22)Mrowek napisał(a):  W planach jest Biała Podlaska Smile

A może coś na Zachodzie (Wrocław)? Wink
#7

Ostatnio nie udało nam się tam zebrać grupy na seminarium Sad Jesteśmy jednak w trakcie rozmów dotyczących naszego udziału w targach fitness we Wrocławiu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to będą tam zarówno pokazy, jak i wykład i konsultacje. a także możliwość wspólnego treningu pod okiem naszych instruktorów.

W tym rejonie organizujemy seminaria w Nysie. Najbliższe (dwu dniowe) wstępnie planujemy w marcu. We Wrocławiu działa również sekcja gimnastycy.pl prowadzona przez Mistrza Europy w akrobatyce Pawła Patera. W najbliższym czasie powstanie również sekcja w Opolu prowadzona przez świetnego instruktora Radka KardasaSmile
#8

(2015-01-05, 23:48)zahir napisał(a):  Ostatnio nie udało nam się tam zebrać grupy na seminarium Sad Jesteśmy jednak w trakcie rozmów dotyczących naszego udziału w targach fitness we Wrocławiu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to będą tam zarówno pokazy, jak i wykład i konsultacje. a także możliwość wspólnego treningu pod okiem naszych instruktorów.

W tym rejonie organizujemy seminaria w Nysie. Najbliższe (dwu dniowe) wstępnie planujemy w marcu. We Wrocławiu działa również sekcja gimnastycy.pl prowadzona przez Mistrza Europy w akrobatyce Pawła Patera. W najbliższym czasie powstanie również sekcja w Opolu prowadzona przez świetnego instruktora Radka KardasaSmile

Więc czekam na targi/seminarium w Nysie Smile

A co do grupy, to wymieniłem Wrocław, bo blisko, ale niestety tam nie mieszam (godzina jazdy w jedną stronę, to trochę dużo, jeśli miałbym regularnie dojeżdżać :/ ). Może za rok, gdy się tam przeprowadzę na studia Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości