Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

one arm pull up negatives
#1

Witam
Od kilku miesięcy ćwiczę one arm pull najbardziej faze negatywną ale zakres zwiększa się minimalnie, a narazie schodzę z kontrolą do 1/3 zakresu, oczywiście w podchwycie, o nachwycie narazie nie myślę bez opanowanie podchwytu.
Macie jakieś pomocnicze ćwiczenia, albo coś co pomogło by mi wzmocnić ręce aby wykonać w pełnym zakresie faze negatywną ?
#2

czy Wy musicie pisać po angielsku nazwy ? Tak spróbuj wykonywać z ręcznikiem lub linką lub chwytem za nadgarstek i bardzo powoli opuszczaj na odcinku na którym brakuje Ci siły, szybko się podciągnij i to samo
#3

Hehe, Na nic się słownik zdał Pawle. Big Grin
#4

Polecam wspinanie na linie i opuszczanie jednorącz. W martwych punktach możesz złapać linę również drugą ręką co pozwala na płynną naukę
#5

Akurat o tym ćwiczeniu mam pewne pojęcie i myślę, że mogę Ci pomóc. Opisywanie ćwiczeń bez obrazu jest dosyć żmudne i nieczytelne, więc postaram się coś skręcić i wrzucić, ale potrzebuję na to trochę czasu, bo dziś nie mam możliwości.
Napisz proszę co chcesz osiągnąć w tym ćwiczeniu.

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot
#6
Video 

Tak jak obiecałem nakręciłem parę ćwiczeń i przy okazji odbyłem solidny treningSmile
Krótki opis:
pierwsze ćwiczenie - rotacje na dwu i jednej ręce - przygotowują stawy i ścięgna do większego wysiłku, można je traktować jako element rozgrzewki i zakończenia treningu.
Kolejne opuszczanie do momentu, w którym zaczyna rozginać i pomoc drugą ręką - chwyt za nadgarstek - wersja najłatwiejsza, tuż nad łokciem trudniejsza i grzbietem dłoni "na tarcie"- najtrudniej.
Podciąganie na dwóch rękach do momentu, z którego rozgina i z niego kontrolowane opuszczanie na jednej.
Kolejna grupa ćwiczeń wymaga nieco sprzętu: bloczek, linka, jakieś karabinki, taśma (lub w wersji komfortowej uprząż wspinaczkowa) i obciążenie. Wiem, że za złomiarstwo nie zostanę tu pochwalony, ale w pierwszej fazie ćwiczenia obciążenie służy do odciążenia i pozwala bardzo wymiernie kontrolować efekty. Oczywiście można ten sposób jak i pozostałe, stosować tylko do ruchu ekscentrycznego tj. opuszczania.
Linka z węzłami - proste ćwiczenie - im niżej łapiemy ręką pomagającą tym trudniej.
Myślę, że niedługo będziesz potrzebował tylko jednej pętelki jak w ostatniej sekwencjiSmile Powodzenia
Mam nadzieję, że pomogłem
pozdrawiam
P.S.
Zapomniałem dodać istotnej kwestii - te ćwiczenia angażują przede wszystkim zginacze, w tym wypadku biceps i najszerszy grzbietu wobec czego bardzo istotne jest zadbanie o równomierny rozwój mięśni antagonistycznych (triceps, klatka z piersiami). Znaczne zwiększenie siły i co za tym idzie tonusu w jednym kierunku może prowadzić nawet do deformacji stawów. Ale o tym pewnie wiecie.

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot
#7

Supef poradnik. Ode mnie duży rep Smile
#8

Super poradnik. Wielkie dzięki.

No brain, no gain.
#9

super patenty i mega siła. Wielki rep ode mnie.
Ile czasu się wspinasz?

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#10

(2014-03-31, 21:24)rafal napisał(a):  Ile czasu się wspinasz?
Prawie 30...lat

Lepiej zużywać się niż rdzewieć - D. Diderot


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości