Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kifoza piersiowa
#1

Witam,mam powiększoną kifozę piersiową która przeszkadza mi w ściąganiu łopatek przy różnych ćwiczeniach i ogólnie psuje moją sylwetkę!
I tu moje pytanie...czy ktoś zmaga sie z takim problemem i jak sobie z nim poradził bądź zna jakiś zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych które rzeczywiście poprawią wadę.
Dzięki za odpowiedzi Smile
#2

Osobiście nie zmagam się z takim problemem. Jednak miałam o tym coś na studiach i zostało mi też kilka ćwiczeń. Czy rzeczywiście działają? Ciężko powiedzieć. Tak naprawdę każde ćwiczenie w jakimś stopniu i po jakimś czasie pomaga, ale wszystko też zależy od organizmu (jak przyjmuje te ćwiczenia - u jednego szybciej będą efekty, u innego wolniej). Próbuj tego, co uważasz za stosowne Smile

1) Bieg w miejscu
Ramiona z tyłu, łopatki ściągnięte. Bieg w miejscu z uderzaniem piętami o dłonie.

2) Ukłon japoński
Siad klęczny, tułów wyprostowany, głowa wyciągnięta w górę, brzuch wciągnięty, ramiona wyprostowane wyciągnięte w górę. Opad tułowia w przód do pozycji niskiej Klappa (tzw. ukłon japoński), powrót do pozycji wyjściowej. Nie zaokrąglamy pleców i nie opuszczamy głowy podczas ćwiczenia.

3) Wymachy rąk w górę.
Pozycja niska Klappa (ukłon japoński). Ramiona w skos. Wymachy raz prawą, raz lewą ręką w górę.

4) Unoszenie ramion
Leżenie przodem (na brzuchu), nogi wyprostowane i złączone, głowa uniesiona, wyciągnięta w przód, wzrok skierowany w podłogę. Ramiona wyprostowane, wyciągnięte w przód, uniesione nad podłogą, w dłoniach woreczki. Pod brzuchem w okolicy pępka zrolowany kocyk. Przenosimy wyprostowane ramiona bokiem w tył i dotykamy woreczkami nad biodrami, powrót do pozycji wyjściowej z dotknięciem woreczków nad głową. W czasie ćwiczenia kl. piersiowa powinna przylegać do podłogi a ramiona unosimy jak najwyżej.

5) Przyciąganie nogi do klatki piersiowej
Leżenie tyłem (na plecach), ramiona w pozycji skrzydełek leżą na podłodze. Jedna noga ugięta, kolano przyciągnięte do kl. piersiowej, druga noga wyprostowana na podłodze. Liczymy do pięciu i zmiana nogi.

6) Przenoszenie laski na plecy
Leżenie przodem (na brzuchu), nogi wyprostowane i złączone, głowa uniesiona, wyciągnięta w przód, wzrok skierowany w podłogę, ramiona wyprostowane z laską. Pod brzuchem zrolowany kocyk. Ugięcie ramion z przeniesieniem laski na plecy - na łopatki, następnie wyprost ramion z przeniesieniem laski w przód. Kl. piersiowa przylega do podłoża.

7) Dociskanie ściany
Siad na krześle lub podłodze tyłem do ściany, woreczek na głowie. Wypychanie przedmiotu w górę z dociskaniem plecami ściany, ramiona na udach. Głęboko oddychamy.
#3

Dzięki wielkie ????
Ogólnie to chyba klatkę trzeba rozciągać a plecy wzmacniać tak?
#4

(2017-09-06, 11:11)Marcin88 napisał(a):  Dzięki wielkie ????
Ogólnie to chyba klatkę trzeba rozciągać a plecy wzmacniać tak?

Kifoza piersiowa to nadmierne wygięcie kręgosłupa w przód. A więc siłą logiki należy kręgosłup odginać do jego naturalnej pozycji Smile W tym przypadku radziłabym zacząć od tych monotonnych korekcyjnych ćwiczeń i skonsultować się z fizjoterapeutą, a najlepiej ćwiczyć pod okiem specjalisty, bo przy korygowaniu wad kręgosłupa trzeba jeszcze pamiętać o rotacji miednicy, aby przy okazji nie nabawić się nadmiernej lordozy lędźwiowej Smile Ogólnie, to te ćwiczenia są tak skonstruowane, aby jednocześnie rozciągać i wzmacniać to, co trzeba Smile
#5

Polecam wizytę u fizjoterapeuty!


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości