Forum Gimnastycy.pl
Co myślicie o crossficie? - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe fora (https://gimnastycy.pl/forum/forum-7.html)
+--- Dział: Offtopic (https://gimnastycy.pl/forum/forum-64.html)
+--- Wątek: Co myślicie o crossficie? (/thread-615.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Co myślicie o crossficie? - Newcio - 2014-10-30

nie wiem, ważne że poprowadzili warsztaty, mi się nie udało mimo, że spędziłem tam pół roku


RE: Co myślicie o crossficie? - molesz - 2014-10-31

(2014-10-30, 13:30)Newcio napisał(a):  to że brzydki jestem to wiem, ale podobno wygląd w biznesie nie ma znaczenia ? Charyzma szerzej jest rozpatrywana, ale tutaj raczej chodzi jedną rzecz koleś jest ze Stanów i w ogóle wow nadaje certyfikaty ( za 600 dolarów ja mógłbym przez miesiąc prowadzić zajęcia 4 razy w tygodniu po 2 godziny full wypas treningi gimnastyczne ). Z kolei nie jest dla mnie jasna sytuacja z drugim ogłoszeniem, gdzie spędziłem tam pół roku i nie poprowadziłem żadnych zajęć z gimnastyki, a tutaj chłopaczki z Ghetto prowadzą swoje warsztaty za 250 zł ( sic ! ), gdzie ja chciałem za darmo poprowadzić zajęcia i nie chcieli.

Newcio, bo chłopaczki z Ghetto to są hardkory i fachowcy - muscle upy i frontlevery, megasety, siła i moc. I pozamiatane - zresztą co ghetto to ghetto a nie jakaś gimnastyka (to marketing - nazwa ma znaczenie - w Polsce musi być angielska (to jak skórzane buty - tylko nazwy włoskie). A z czystych teorii marketingu - to jak dajesz coś za darmo, to nikt tego nie bierze, bo uznajemy rzeczy darmowe za nic nie warte. Jak mówisz - nauczę cię zaje.... muscleupów w dwa tygodnie za 3 paczki, jak nie wyjdzie, to zawsze możesz powiedzieć, że musisz brać suple, bo się za słabo regenerujesz (albo coś tam podobnego), albo za mało serii robiłeś. pozdrawiam :-)


RE: Co myślicie o crossficie? - Newcio - 2014-10-31

no tak marketing, biznes i zakłamywanie rzeczywistości, przykre ale prawdziwe


RE: Co myślicie o crossficie? - zahir - 2014-11-02

Newcio, lubię Cię, cenię i szanuję ale skończ to marudzenie! Psy szczekają, karawana idzie dalej, kropla drąży skałę, prawda sama się obroni itp., itd. Mogę cytować mnóstwo przysłów i cytatów które oddadzą tę rzeczywistość. Robimy to co kochamy i głęboko wierzymy w to, że ma to sens. Zresztą możemy się o tym przekonać praktycznie każdego dnia. W końcowym rozrachunku liczy się przede wszystkim skuteczność a ludzie na dłuższą metę nie dadzą sobie wciskać kitu Smile


RE: Co myślicie o crossficie? - toowee - 2014-11-03

Historia naszej - pożal się borze - cywilizacji, pokazuje coś odwrotnego niż piszesz, Zahirze. Gorsza moneta wypiera lepszą, a publiczność gówno zazwyczaj wybierze - co bogatsi oprawią je sobie w złote ramki.
Oburzenie jest całkiem zasadne - szczególnie, gdy ktoś włożył ogrom czasu i pracy, by gimnastyka stała się prócz pasji, również profesją.

BTW: Słuchałem dziś w radiu wywiadu z Blanikiem. Spytany, co - jako poseł - zrobił przez 3 lata, odpowiedział, że zajmował się sportem, a głównie - gimnastyką (sic!). A co dokładnie? Dokładnie, to sale gimnastyczną w Gdańsku "załatwił"...


RE: Co myślicie o crossficie? - zahir - 2014-11-03

A ja się z tym nie zgodzę. Większość na pewno wybierze jak to określiłeś "gówno" zwłaszcza jeśli będzie modne i ładnie opakowane. Ale zawsze znajdzie się grupa ludzi świadomych i poszukujących czegoś więcej. Gdyby tak nie było, to nie było by nas i tego forumSmile


RE: Co myślicie o crossficie? - Kubus Puchatek - 2014-11-03

zawsze bedzie grupa, ktora wybierze masowke - kravmagi, crossfity etc. - ale ktos kto w to wejdzie z czasem - poszuka boksu, bjj, gimnastyki etc. Ja np. niedawno zajmowalem sie "skazanym", przez niego trafilem na strone striciarzy, a natepnie tutaj - i otworzyla mi sie nowa przestrzen. do niedawna myslalem, ze sztanga jest ponad wszystko. Teraz widze ile mozna wziac z gimnastyki, a crossfit przypomnial o treningu obwodowym i zarzuconej roznorodnosci.
kp


RE: Co myślicie o crossficie? - Newcio - 2014-11-03

(2014-11-03, 01:16)toowee napisał(a):  Historia naszej - pożal się borze - cywilizacji, pokazuje coś odwrotnego niż piszesz, Zahirze. Gorsza moneta wypiera lepszą, a publiczność gówno zazwyczaj wybierze - co bogatsi oprawią je sobie w złote ramki.
Oburzenie jest całkiem zasadne - szczególnie, gdy ktoś włożył ogrom czasu i pracy, by gimnastyka stała się prócz pasji, również profesją.

BTW: Słuchałem dziś w radiu wywiadu z Blanikiem. Spytany, co - jako poseł - zrobił przez 3 lata, odpowiedział, że zajmował się sportem, a głównie - gimnastyką (sic!). A co dokładnie? Dokładnie, to sale gimnastyczną w Gdańsku "załatwił"...

z całym szacunkiem do Pana Blanika, ale w obecnej chwili dla upowszechnienia gimnastyki gimnastycy.pl zrobili więcej niż on, mimo że miał więcej możliwości i nie mówiąc o tym jak PZG próbował zrobić zmiany co przyczyniło się do konfliktów i zbudowania dwóch obozów

Toowee nie mógłbym się nie zgodzić z tym słowami, właśnie zauważam, że tak funkcjonuje świat, a jak chce się robić biznes to niestety musisz ludziom wciskać kit, inaczej nie utrzymasz się i rodziny, dobrze że nie mam swojej rodziny inaczej skończyłbym w jakiejś marnej biurowej robocie za 1500 zł brutto by zarobić jakiekolwiek pieniądze na życie i wiem że tak wielu Polaków żyje. To jest bardzo przykre. Z kolei mój znajomy prowadzi firmę i w ostatniej rozmowie powiedział mi jedno "Paweł Ty chcesz pomagać ludziom, a nie prowadzić biznes na tym nigdy nie zarobisz, zostaje Ci jedynie otworzyć fundację bo to jest jakieś wyjście gdzie można zarobić na pomaganiu "

(2014-11-03, 11:42)Kubus Puchatek napisał(a):  zawsze bedzie grupa, ktora wybierze masowke - kravmagi, crossfity etc. - ale ktos kto w to wejdzie z czasem - poszuka boksu, bjj, gimnastyki etc. Ja np. niedawno zajmowalem sie "skazanym", przez niego trafilem na strone striciarzy, a natepnie tutaj - i otworzyla mi sie nowa przestrzen. do niedawna myslalem, ze sztanga jest ponad wszystko. Teraz widze ile mozna wziac z gimnastyki, a crossfit przypomnial o treningu obwodowym i zarzuconej roznorodnosci.
kp

no a oczywiście masa ma więcej potencjalnej szansy jako osób na których możesz zarobić.


RE: Co myślicie o crossficie? - Kubus Puchatek - 2014-11-03

powiem Ci tak - przez lata prowadzenia treningow cieszylem sie jak wychodzilem na zero. ale to byly fajne lata. Smile

kp


RE: Co myślicie o crossficie? - zahir - 2014-11-03

No bo to jest sednem rzeczy by robić to co się kocha. Choć gorąco wierzę, że można się też z tego utrzymać Smile