Forum Gimnastycy.pl
Straddle front lever - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Okiem trenera (https://gimnastycy.pl/forum/forum-12.html)
+--- Wątek: Straddle front lever (/thread-1801.html)

Strony: 1 2


Straddle front lever - KARLBAR - 2015-08-24

Siemanko mam kolejne pytanie na temat fronta cze można się nauczy fronta pomijając progresje straddle. Pytam się dlatego ,ze mam niemożność wykonywania jej w domy z powodu ograniczonej powierzchni po prawej stronie.
Pozdrawiam


RE: Straddle front lever - Seth - 2015-08-24

A dlaczego miałoby nie być można? Pewnie, że można, ale masz po prostu ograniczoną progresję, więc jest nieco trudniej.


RE: Straddle front lever - KARLBAR - 2015-08-24

Dzięki Seth. Czyli Panowie co polecacie one leg front lever czy z advance tuck front lever i powoli prostować .


RE: Straddle front lever - Chudini - 2015-08-25

Adv tuck i wysuwać powoli nogi do przodu bardziej, z jedną nogą jest nic nie warta progresja.


RE: Straddle front lever - KARLBAR - 2015-08-25

Dzieki Chudini,ze się wypowiedziałes ale czy mógłbyś jakoś uzasadnić swoją wypowiedź?


RE: Straddle front lever - zahir - 2015-08-27

Wiele osób nie poleca progresji z jedna nogą, gdyż napinasz wtedy tylko jedna stronę ciała, co może powodować dysproporcje w sile. spotkałem jednak wielu trenerów, którzy polecają ten sposób, przy czym trzeba pamiętać, by ćwiczyć równomiernie na obie strony i jeśli np. jedną serię zaczynasz lewą, to drugą koniecznie prawą.

Moje zdanie jest takie, że ucząc się jakiegoś elementu nie można się zamykać w jednym ze sposobów. Spróbuj obu o których wspomniałeś i zobacz który najlepiej działa na CIEBIE. Poza tym, by trening był pełny, dodaj koniecznie sylwetki które nauczą Cię spinania całego ciała, zwiększą stabilizację i wzmocnią wszystkie partie mięśniowe. Nie zapomnij także o wprawkach do tego ćwiczenia. najważniejsza według mnie, to zwis na drążku (proste ramiona), nogi do drążka i sunąc nogami po drążku wypychasz biodra w górę do zwisu przewrotnego a następnie idziesz w dół (nogi wciąż idą po drążku).


RE: Straddle front lever - Hannibal - 2015-08-27

Zahir, w jaki sposób nogi suna po drazku?

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka


RE: Straddle front lever - adriano435 - 2015-08-27

Chodzi raczej o to : ( 30s )




RE: Straddle front lever - KARLBAR - 2015-08-27

Dziękuję Panowie za odpowiedzi.Tak Zahir staram się atakować wagę pod różnymi kontami trochę negatywów ale w full froncie niestety za szybko odpadam wiec nie robię. Mam pytanko jeszcze jedno co robić z drążekiem czy naciskać z całej siły czy oddychać.czy taki nacisk co stosuje do progresji one leg front lever wystarczy i teraz trzeba po prostu zwiększać siłę korpusu czy wręcz odwrotnie .
dzieki i pozdrawiam


RE: Straddle front lever - zahir - 2015-08-28

Tak, dokładnie chodzi o to Smile Świetną wprawką o której nie wspomniałem wcześniej są także amerykany.